به روز شده: 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 60909
زمان انتشار: شنبه 25 آذر 1396 - 08:49:56

تیلرسون: واشنگتن در حال بررسی اعمال تحریم‌های هدفمند علیه میانمار است

تیلرسون: واشنگتن در حال بررسی اعمال تحریم‌های هدفمند علیه میانمار است
حقوق بشر  > جهان  -  تیلرسون که ماه گذشته میلادی خشونت ها علیه مسلمانان روهینگیا را «پاکسازی قومی» خوانده بود، اظهار داشت که واشنگتن در حال بررسی اعمال «تحریم های هدفمند» علیه عاملان این اقدام است.

به گزارش میزان، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این کشور یک فرد را شناسایی کرده که احتمالا به دلیل سرکوب خشونت آمیز مسلمانان روهینگیا در میانمار تحریم خواهد شد. آمریکا همچنین در حال بررسی پرونده چند نفر دیگر برای تحریم کردن آنها است.

به نقل از رویترز، تیلرسون که ماه گذشته میلادی خشونت ها علیه مسلمانان روهینگیا را «پاکسازی قومی» خوانده بود، اظهار داشت که واشنگتن در حال بررسی اعمال «تحریم های هدفمند» علیه عاملان این اقدام است.


از آغاز خشونت ها در ماه اوت، بیش از ششصد هزار مسلمان روهینگیا به جنوب بنگلادش گریخته اند.


تیلرسون روز جمعه در مقر سازمان ملل به خبرنگاران گفت: به بررسی شرایط در خصوص حواشی که با حملات ماه اوت رخ داد و به مهاجرت گسترده مردم به خارج از میانمار منجر شده است، ادامه می دهیم. تاکنون یک نفر را شناسایی کرده و در حال بررسی عاملان احتمالی دیگر برای وضع تحریم های هدفمند علیه آنها هستیم.


مقام های آمریکایی گفتند که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در این مرحله صرفا به دنبال انجام اقدامی محدود است. دولت آمریکا تحریم های اندک و هدفمندی را علیه ارتش میانمار آماده کرده و ممکن است تا پایان سال جاری میلادی اقدامات تنبیهی را علیه آن افزایش دهد.


مقام های آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که این تحریم ها با هدف افزایش فشار بر مقام های میانمار وضع می شود اما به نظر نمی رسد که کادرهای ارشد نظامی را هدف قرار دهد. تحریم های اقتصادی که در دوره باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا تعلیق شده بود، دوباره اعمال نخواهد شد.


تحریم های جدید اندکی بیش از یک هشدار به میانمار است و به نظر نمی رسد که گروه های حقوق بشری و برخی قانونگذارن آمریکایی را که نیروهای مسلح میانمار را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم کرده اند، راضی کند.
واشنگتن همچنین می خواهد گزینه های شدیدتری را در نظر بگیرد تا در صورت لزوم آنها را اعمال کند.

کد مطلب: 60909
زمان انتشار: شنبه 25 آذر 1396 - 08:49:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد