به روز شده: 6 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 61020
زمان انتشار: یکشنبه 26 آذر 1396 - 11:38:11

عفو بین الملل: دولت های اروپایی در نقض حقوق مهاجران لیبیایی شریک‌ هستند

 عفو بین الملل: دولت های اروپایی در نقض حقوق مهاجران لیبیایی شریک‌ هستند
پایش  - عفو بین الملل اعلام کرد که دولت های اروپایی به صورت آگاهانه در شکنجه و سوء استفاده از ده ها هزار پناهنده و مهاجر که توسط مقامات مهاجرتی لیبی در شرایط بسیار بد در بازداشت هستند، شریکند.

به گزارش مرکز پایش ستاد حقوق بشر به نقل از عفو بین الملل، دولت های اروپایی به صورت آگاهانه در شکنجه و سوء استفاده از ده ها هزار پناهنده و مهاجر که توسط مقامات مهاجرتی لیبی در شرایط بسیار بد در بازداشت هستند، شریکند.

دولت های اروپایی به طور جدی از سیستم پیشرفته سوء استفاده و بهره برداری از پناهندگان و مهاجران توسط گارد ساحلی لیبی، مقامات بازداشتگاه ها و قاچاقچیان جهت جلوگیری از عبور مردم از مدیترانه حمایت می کنند.

به گفته جان دالویزن، مدیر اروپا در عفو بین الملل، در کنار سوء استفاده مالی از مهاجران بازداشت شده، ده ها هزار مهاجر در بازداشتگاه های پرجمعیت حبس و تحت سوء استفاده و خشونت می باشند.

 از اواخر سال 2016، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بویژه ایتالیا، بدون توجه به پیامدهای احتمالی برای مهاجرانی که در مرزهای غیرقانونی لیبی به دام می افتند، دست به اقداماتی با هدف بستن مسیر مهاجران زده اند.

 آنها از دپارتمان مبارزه با مهاجرتهای غیر قانونی لیبی، که مسئول اداره کردن بازداشتگاه هایی که نقض حقوق بشر در آن ها مکررا دیده می شود را بر عهده دارد، حمایت می کنند. همچنین با ارائه آموزش و تجهیزات به گارد ساحلی لیبی، مقامات مهاجرتی لیبی را در دستگیری مردم در کمک کرده اند.

 از جمله اقدامات دیگر، می توان معاملات آن ها با مقامات محلی لیبی و سایر رهبران قوم ها و گروه های نظامی، جهت توقف در قاچاق انسان ها و افزایش نظارت بر مرزهای شمال کشور نام برد.

مصاحبه های عفو بین الملل با مهاجران و پناهندگان بیانگر وجود مواردی نظیر شکنجه، کار اجباری، اخاذی و قتل به دستان مقامات و قاچاقچیان بوده اند.

کلید واژه: لیبی - پایش
کد مطلب: 61020
زمان انتشار: یکشنبه 26 آذر 1396 - 11:38:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است