به روز شده: 1 روز و 5 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 61316
زمان انتشار: دوشنبه 4 دی 1396 - 10:26:49

حمایت تمام قد ماکرون از عربستان

حقوق بشر  > جهان  - رئیس جمهوری فرانسه طی تماسی تلفنی با پادشاه عربستان هدف قرار دادن ریاض توسط نیروهای انصارالله را محکوم و اظهارت ضد ایرانی‌ای را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان "واس"، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان روز یکشنبه گفت‌وگوی تلفنی‌ای داشتند که در جریان آن ماکرون ضمن محکوم کردن شلیک موشک بالستیک توسط  نیروهای وابستبه به "انصارالله" به سمت ریاض حمایت و همبستگی کشورش با عربستان را در برابر هر گونه تهدید امنیتی اعلام کرد.

رئیس جمهوری فرانسه در جریان این گفت‌وگوی تلفنی ادعاهای واهی‌ای علیه ایران مطرح و ادعا کرد: پاریس همکاری دوجانبه در راستای رویارویی با عملکرد ایران را ضروری دانسته و موضع واضحی درخصوص نقش ایران و حمایتش از نیروهای "انصارالله" و افزایش قابلیت یگان موشکی آنها برای حمله به عربستان و ثبات در منطقه دارد.

امانوئل ماکرون تلاش‌های پادشاه عربستان را در راستای مبارزه با تروریسم و افراط‌گری و نیز خشکاندن منابع مالی تروریسم به ویژه حمایت اخیر این کشور برای مبارزه با تروریسم در کشورهای ساحل آفریقا را ستود.

کد مطلب: 61316
زمان انتشار: دوشنبه 4 دی 1396 - 10:26:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب