به روز شده: 1 روز و 5 ساعت و 44 دقیقه قبل
کد مطلب: 61345
زمان انتشار: دوشنبه 4 دی 1396 - 14:18:44

شناسایی جسد قاضی شیعه حکومتی عربستانی که سال گذشته ناپدید شده بود

حقوق بشر  > جهان  - عربستان ضمن متهم کردن چند شهروند شیعه به دست داشتن در قتل «محمد عبدالله الجیرانی» روحانی شیعه حکومتی، اعلام کرد یکی از نیروهای امنیتی عربستانی در تعقیب و گریز متهمان کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «الریاض»، وزارت کشور عربستان اعلام کرده با بررسی و انجام آزمایش دی ان ای هویت جسدی که یک هفته پیش در العوامیه پیدا کرده بودند مشخص شده است.

بر اساس این خبر این جسد متعلق به «محمد عبدالله الجیرانی» قاضی بخش اوقاف و میراث عربستان است که به گفته مسئولان سعودی به قتل رسیده است. این روحانی شیعه حکومتی سال گذشته در نزدیکی خانه اش در شهرک تاروت در العوامیه ناپدید شده بود و دولت عربستان ادعا کرده بود که شماری از شیعیان العوامیه او را ربوده اند.

سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان مدعی شده است که چند نفر در این ماجرا دست داشته اند و شیخ الجیرانی را به قتل رسانده و جسد او را در یک منطقه زراعی متروکه دفن کرده بودند و عملیات های امنیتی منجر به بازداشت «زکی محمد سلمان الفرج» شده است که به وسیله آل سعود به دست داشتن در قتل این روحانی حکومتی متهم شده است.

وزارت کشور عربستان ادعا کرد که «زکی محمد سلمان الفرج» و «سلمان بن علی سلمان الفرج» دو فردی هستند که بر اساس تحقیقات پلیس در این قتل دست داشته اند. علاوه بر این در جریان تعقیب و گریزی که عربستان ادعا می کند میان نیروهای امنیتی این کشور و سلمان بن علی سلمان الفرج رخ داده است «خالد محمد الصامطی» یکی از نیروهای امنیتی سعودی کشته شده است.

خانواده «الفرج»  از خانواده های معروف شیعه عربستانی در منطقه العوامیه و قطیف هستند و شماری از اعضای این خانواده به دلیل مشارکت در اعتراضات مسالمت آمیز العوامیه تحت تعقیب نیروهای امنیتی عربستانی قرار گرفته بودند.

علاوه بر آن خبرگزاری رسمی عربستان «واس»، تصاویر «محمد حسین علی آل عمار»، «میثم علی محمد القدیحی» و «علی بلال سعود الحمد» سه شهروند شیعه دیگر این کشور را منتشر کرده و با متهم کردن آنها به دست داشتن در مرگ الجیرانی، این افراد را در فهرست افراد تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار داده است.

کلید واژه: عربستان سعودی
کد مطلب: 61345
زمان انتشار: دوشنبه 4 دی 1396 - 14:18:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب