به روز شده: 11 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 61963
زمان انتشار: چهارشنبه 20 دی 1396 - 13:54:32

شورای امنیت درباره رقه تشکیل جلسه می دهد

حقوق بشر  > جهان  - سفیر روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد شورای امنیت قرار است درباره اوضاع انسانی در شهر رقه سوریه پس از آزادسازی آن بحث و مذاکره کند.

به گزارش صدا و سیما به نقل از ایتارتاس از سازمان ملل، واسیلی نبنزیا سفیر روسیه در سازمان ملل متحد شب گذشته اعلام کرد شورای امنیت قرار است درباره اوضاع انسانی در شهر رقه سوریه پس از آزادسازی آن از اشغال تروریست های داعش بحث و مذاکره کند.
نبنزیا قبل از آغاز نشست غیر علنی شورای امنیت درباره رقه اعلام کرد: ما می خواهیم تا درباره اوضاع انسانی در رقه سوریه مذاکره کنیم.
روسیه برگزاری نشست شورای امنیت را درباره رقه خواستار شده است. سفیر روسیه در سازمان ملل پیشتر اعلام کرده بود آمریکا و متحدانش درصدد هستند تا پیامدهای وحشتناک عملیات نظامی خود را در رقه پنهان سازند. سوریه با ارسال نامه ای به سازمان ملل هشدار داده بود (به اصطلاح) ائتلاف تحت امر آمریکا در رقه حمام خون به راه انداخته و جان هزاران تن را گرفته و رقه را به تلی از خاک تبدیل کرده است.
نبنزیا افزود اوضاع انسانی در رقه سوریه فاجعه بار است ولی همگان خیلی خونسرد با قضیه برخورد می کنند. نظامیان آمریکایی در مبارزه با داعش این شهر را با خاک یکسان کرده اند و هم اکنون کل شهر مملو از مواد منفجره و اجساد کشته شدگان است. شهر آب و برق ندارد و از امکانات پزشکی و درمانی بی بهره است. و این در حالیست که کشورهای غربی صرفا کانون توجه خود را بر غوطه شرقی در حومه دمشق و استان ادلب سوریه و جایی متمرکز ساخته اند که ارتش سوریه مشغول عملیات بر ضد تروریست هاست.
نبنزیا گفت :‌ آنها فقط درباره مسائلی مذاکره می کنند که دلشان می خواهد.

کلید واژه: شورای امنیت - سوریه
کد مطلب: 61963
زمان انتشار: چهارشنبه 20 دی 1396 - 13:54:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب