به روز شده: 16 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 61973
زمان انتشار: چهارشنبه 20 دی 1396 - 14:48:45

آلمان اخراج محکومان را به تضمین عدم شکنجه در کشور مقصد مشروط کرد

حقوق بشر  > جهان  - دادگاه عالی آلمان حکم داد، اگر ظن آن برود که فردی پس از اخراج در کشور مبدا هدف شکنجه قرار می‌گیرد، نباید او را اخراج کرد. این حکم در پی شکایت یک سلفی ترکیه‌ای متولد آلمان اعلام شد.

به گزارش ایسنا، دادگاه فدرال قانون اساسی آلمان در کارلسروهه سه‌شنبه حکم داد اگر فردی در صورت اخراج از آلمان در کشور خودش با خطر شکنجه مواجه باشد او را نمی‌توان اخراج کرد.

بر اساس گزارش دویچه وله، این دادگاه اعلام کرد، مقام‌های آلمان باید تضمین‌های مناسب از کشورهای مبدا دریافت کنند تا پس از اخراج یک فرد، شکنجه و رفتار غیرانسانی علیه او صورت نگیرد.

این حکم در واکنش به درخواست تجدیدنظر یک جوان با ملیت‌ ترکیه‌ای متولد آلمان صادر شد. او سال ۲۰۱۵ به جرم حمایت از یک سازمان تروریستی سوری به سه سال و نیم حبس محکوم شد. اداره مهاجرت آلمان در سال ۲۰۱۶ این جوان ۳۰ ساله را به اخراج تهدید کرد.  

با این وجود، این جوان ترکیه‌ای به دادگاه فدرال قانون اساسی شکایت کرد و گفت، مقام‌های ترکیه‌ای یک پرونده کیفری به اتهام حمایت از تروریسم علیه او به جریان انداخته‌اند. او تاکید کرد، در صورت بازگشت همچون دیگر مظنونان ترور شکنجه خواهد شد.

کلید واژه: آلمان
کد مطلب: 61973
زمان انتشار: چهارشنبه 20 دی 1396 - 14:48:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب