به روز شده: 10 ساعت و 56 دقیقه قبل
کد مطلب: 61979
زمان انتشار: چهارشنبه 20 دی 1396 - 18:25:27

اشک‌هایی برای بیداری یک ملت/ قربانی شدن کودک ۸ ساله

حقوق بشر  > جهان  - قتل زینب دخترک ۸ ساله پاکستانی تبدیل به تیتر اول رسانه های این کشور شد و هر کس فارغ از منافع حزبی و گروهی به احترام انسانیت سخن گفت و خواستار مجازات قاتل وی شد.

به گزارش تسنیم، اگر چه مرزهای جغرافیایی و تقسیم بندی‌های سیاسی مرز بین کشورها و اقوام گوناگون شده ولی هنوز هم انسانیت واژه‌ای مشترک بین تمام ملیت‌ها و مذاهب است.

هر انسانی با هر اعتقاد و کیش و باوری کودک را معصوم می‌داند و تاب دیدن اشک یک کودک معصوم را ندارند.

هنوز به خاطر داریم جنازه بی‌جان «آیلان کردی» کودک معصوم سوری که کنار ساحل آرام گرفت تا جهان را به لرزه وا بدارد و قلب‌های سنگ شده برخی سران عرب را به تکاپو وا بدارد، هنری که خون هزاران انسان بی‌گناه نداشت ولی یک کودک آن را به انجام رساند.

مردم همیشه با مسلمانان مظلوم میانماری همصدا بوده‌اند ولی زمانی که یک فرد بی‌رحم، با چکمه روی سینه‌های یک کودک مظلوم رفته و دنده‌های انسانیت را شکست، احساسات مردم جهان نیز بیدارتر از قبل شد و یک کودک صدای مظلومیت یک گروه عظیم را به گوش جهانیان رساند.

امروز اما شیطان هوس گلوی کودک معصوم پاکستانی را گرفته و وی را نیز به فرشتگان ایرانی و افغانستانی تبدیل کرد.

خبر قربانی شدن زینب 8 ساله دل 200 میلیون نفر پاکستانی را به درد آورد، و هر کس فارغ از منافع حزبی و گروهی به احترام انسانیت سخن گفت و خواستار مجازات قاتل زینب شد.

از مریم نواز گرفته تا عمران خان و شهباز شریف و طاهر القادری و هرکس تریبونی در اختیار داشت ایستاد و برای دفاع از کرامت انسانی از زینب حرف زد.

مردم شهر قصور که همشهریان این دخترک معصوم بودند برای نماز جنازه او سنگ تمام گذاشته و آمدند تا به امامت طاهر القادری برای زینب نماز بخوانند.

مردم خشمگین شهر قصور راهپیمایی کردند و آنقدر علیه دولت و بی‌توجهی دستگاه‌های مسئول نسبت به این گونه حوادث شعار دادند که پلیس به آنها حمله کرد و همین سبب کشته شدن دو نفر دیگر شد.

گفته می‌شود این اتفاق چنان برای مسئولین پاکستان سخت و سنگین بوده که با دستور مستقیم شخص نخست وزیر، تا کنون بیش از ده‌ها نفر بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند.

راناثناءالله وزیر قانون ایالت پنجاب نیز اعلام کرده است ظرف چند ساعت آینده عامل اصلی این جنایت دستگیر خواهد شد.

پلیس اعلام کرده است دلیل فوت کودک خفه شدن پس از آزار جنسی است، و با توجه به تصاویر موجود در دوربین‌های مداربسته چهره متهم بازسازی شده و به تمام مراکز پلیس کشور فرستاده شده است.

این اتفاقات نشان می‌دهد که جدای از بازی‌های سیاسی که هر کشوری درگیر آن است باید برای حفاظت از جان کودکان تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفت.

فرشتگانی که هنوز آلوده به امیال دنیوی و مکر و فریب نشدند تا شیوه تامین امنیت خود را یاد بگیرند.

کلید واژه: پاکستان
کد مطلب: 61979
زمان انتشار: چهارشنبه 20 دی 1396 - 18:25:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب