به روز شده: 16 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 61989
زمان انتشار: پنجشنبه 21 دی 1396 - 18:47:58

تخریب کلیسای تاریخی در آلمان

اقلیت ها  - تخریب یک کلیسای تاریخی مربوط به اواخر قرن نوزدهم در آلمان به منظور توسعه یک معدن روباز زغال سنگ ، بار دیگر موضوع انرژی و کاهش انتشار گازهای آلاینده را در آلمان مورد توجه قرار داده است.

به گزارش ایرنا ، عملیات تخریب کلیسای 'سنت لمبرتوس' بنا شده در سال 1891 در شهر 'ایمرات' در ایالت 'نوردراین وستفالن' روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته انجام شد. همزمان با عملیات تخریب ، پلیس آلمان نیروهای بیشتری را در اطراف محل عملیات تخریب مستقر کرد. معترضان با تجمع در محل موجب شدند که کار تخریب چندین ساعت به تعویق افتد. بر روی پلاکاردهای فعالان گروه 'صلح سبز' نوشته شده بود: کسانی که فرهنگ را نابود میکنند ، مردم را نیز نابود میکنند.
موضوع تخریب این کلیسا از سال 2013 تا کنون مورد بحث و جدل بوده است. در آن سال دادگاه قانون اساسی آلمان اعلام کرد که علاقه عمومی زیادی به توسعه معدن رو باز زغال سنگ قهوه ای شرکت 'آر دبلیو ای' (RWE) در نزدیکی این کلیسا وجود دارد. از آن زمان تاکنون تمام روستائیان منطقه که حدود 900 نفر بودند خانه های خود را ترک کردند .
تخریب این کلیسای 126 ساله بار دیگر مساله استخراج زغال سنگ قهوه ای (brown coal) در آلمان را در مرکز توجهات قرارداده است زیرا درخواستها برای کاهش مصرف این سوخت ارزان اما آلاینده به منظور مقابله با انتشار گازهای آلاینده افزایش یافته است. شرکتهای تولید برق در آلمان میگویند که به ظرفیت تولید برق با زغال سنگ برای مواجهه با زمانهای اوج مصرف که تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی جوابگو نیست ، نیاز دارند .
این درحالی است که سیاستمداران آلمان نیز برای پایان دادن به صنعت زغال سنگ در این کشور که حدود 20 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند ، اکراه دارند. هم اکنون مذاکرات دو حزب اتحاد دمکرات مسیحی و سوسیال دمکرات برای تشکیل دوباره دولت 'ائتلاف بزرگ' در جریان است و بنا به گزارشها یکی از پیشنهادهای مطرح شده دراین مذاکرات ، کنار گذاشتن هدف مطرح شده مبنی بر کاهش 40 درصدی انتشار گازهای آلاینده نسبت به سال 1990 تا سال 2020 است.

کد مطلب: 61989
زمان انتشار: پنجشنبه 21 دی 1396 - 18:47:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب