به روز شده: چند لحظه قبل
کد مطلب: 62224
زمان انتشار: یکشنبه 1 بهمن 1396 - 12:05:22

پاپ خواستار توقف خشونت ها علیه زنان در آمریکای لاتین شد

زنان  - رهبر کاتولیک های جهان روز گذشته (شنبه) در پرو ضمن محکوم کردن خشونت شدید علیه زنان در آمریکای لاتین گفت: این خشونت ها، آمریکای لاتین را به یکی از خشونت آمیزترین مناطق در کره زمین برای زنان تبدیل کرده است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت، پاپ فرانسیس که در دومین گام سفرش به آمریکای لاتین به پرو سفر کرده است، در جمع شماری از مردم این کشور تصریح کرد که زنان در این منطقه قربانی خشونت ها و کشتارها شده اند که در بیشتر مواقع این خشونت ها پنهان شده اند.
وی خواستار تصویب لایجه ای برای حفاظت از زنان و اجرای یک فرهنگ جدید که هر نوع خشونتی را رد کند، شد.
این دومین مرتبه در سفر اخیر پاپ به آمریکای لاتین است که وی به شدت از خشونت علیه زنان در این منطقه سخن می گوید.
خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی در مورد سفر پاپ به پرو عنوان کرد: رهبر کاتولیک های جهان روز شنبه از مقامات آمریکای لاتین خواست تا با خشونت فراگیر علیه زنان در این منطقه مبارزه کنند.
این اظهارات پاپ فرانسیس در حالی مطرح شده است که در نیمی از 25 کشور منطقه امریکای لاتین آمار بالای قتل زنان ثبت شده که این نشان از خشونت شدید علیه زنان در این منطقه بوده است. برای نمونه در آرژانتین دست کم 254 مورد قتل زنان در سال 2016 ثبت شده که به همین دلیل کمپینی علیه خشونت زنان ایجاد شده است.
پاپ چند روز پیش سفرش به آمریکای لاتین را با ورود به کشور شیلی آغاز کرد. وی در شیلی با انتقادهایی در مورد عدم انجام اقدامات لازم برای رسیدگی به موضوع رسوایی های اخلاقی در چند کلیسا در این کشور مواجه شد.

کد مطلب: 62224
زمان انتشار: یکشنبه 1 بهمن 1396 - 12:05:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب