به روز شده: 8 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 63033
زمان انتشار: یکشنبه 22 بهمن 1396 - 15:44:29

رهبر دینی کلیمیان ایران: 22 بهمن روز همدلی و هم صدایی است

رهبر دینی کلیمیان ایران: 22 بهمن روز همدلی و هم صدایی است
اقلیت ها  - رهبر دینی کلیمیان ایران 22 بهمن را روز وحدت ملی ، همدلی و هم صدایی دانست و گفت: اقلیت های دینی و مذهبی خودشان را بخشی از ایران اسلامی می دانند و همواره در همه صحنه ها در کنار ملت شریف ایران بوده و هستند.

به گزارش ایرنا، «خاخام یونس حمامی لاله زار» روز یکشنبه در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن با تبریک پیروزی انقلاب به تمام هموطنان ایرانی افزود: با توجه به قدمت تاریخی زندگی مسالمت آمیز اقلیت های مذهبی و دینی در کنار براداران و خواهران ایرانی، جامعه کلیمان همواره و در همه ایام و دوران چه تلخ و چه شیرین در کنار هموطنان ایرانی بوده اند.
وی اظهار داشت: ما جامعه کلیمیان ایران وظیفه خود می دانیم که دوشادوش هموطنان ایرانی برای حفظ و تاکید بر وحدت ملی و همدلی و همصدایی حرکت کنیم.
حمامی لاله زار خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی بر حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تاثیرات بسیار زیادی بر جای گذاشت، تا جایی که تحولاتی در زندگی و فعالیت های اجتماعی پیروان سایر ادیان توحیدی نیز مشهود است.
رهبر کلیمیان ایران در ادامه حضور افرادی به عنوان نماینده اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی را از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و ادامه داد: توجه به این موضوع و فراهم کردن این امکان برای شرکت اقلیت های دینی در مجلس نشان دهنده تلاش مسئولان برای تحقق مساوات و برابری است.
خاخام حمامی لاله زار در پاسخ به این سوال ایرنا مبنی بر تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا درباره اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرد: بیت المقدس متعلق به همه مسلمانان و ادیان است و هیچکس حق ندارد درباره قبلگاه مسلمین تصمیم شخصی بگیرد.
رهبر دینی کلیمان ایران تصریح کرد: مدعیان حقوق بشر که امروز با توسل به هر شیوه و روشی در صدد اذیت و آزار دیگر انسانها هستند، نمی توانند جزو منادیان صلح در جهان باشند.
به گفته وی، بیت المقدس با توجه به قدمت تاریخی آن و حضور ادیان مختلف در این سرزمین برای همه ادیان دارای اهمیت ویژه است.
خاخام حمامی لاله زار در عین حال تاکید کرد: بدون شک موضع اقلیت های دینی و مذهبی نیز در قبال بیت المقدس با تمامی ادیان به ویژه مسلمانان مشترک است و ما این سرزمین را پایتخت صلح ادیان می دانیم. رهبر کلیمیان ایران در عین حال تصریح کرد: صلح پایدار و همیشه برقرار در سایه گفت و گو و زندگی مسالمت آمیز و همزیستی و حفظ حقوق و حرمت دیگران امکانپذیر خواهد بود.

کد مطلب: 63033
زمان انتشار: یکشنبه 22 بهمن 1396 - 15:44:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب