به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 63086
زمان انتشار: دوشنبه 23 بهمن 1396 - 18:08:53

یونیسف خبر داد: بهره گیری از 250 هزار کودک سرباز در جهان

یونیسف خبر داد: بهره گیری از 250 هزار کودک سرباز در جهان
کودکان  - یونیسف اعلام کرد در سال گذشته در مناقشه های جهان از 250 هزار کودک سرباز استفاده شده است.

به گزارش صدا وسیما به نقل از شبکه فرانس 24، یونیسف امروز به مناسبت روز جهانی مبارزه با بهره گرفتن از کودکان در جنگ‌ها اعلام کرد، در سال گذشته در مناقشه های جهان از 250 هزار کودک سرباز استفاده شده است. 
امروز روز جهانی مبارزه با استفاده از کودکان در جنگ‌ها است. در حال حاضر شماری از کشورهای جهان به ویژه کشورهای آفریقایی با این معضل روبه رو هستند به طوری که یک سوم کودک سربازهای جهان در آفریقا به سر می برند . کشور سودان جنوبی که از بیش از چهار سال پیش درگیر جنگ های داخلی است بیش از همه با این معضل روبه رو است. 
بر اساس آمارهای سال 2016 یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل) 250 هزار کودک سرباز در جهان وجود دارد که یک سوم آنها در آفریقا هستند. این کودک سربازها در 20 کشور جهان وادار به جنگیدن، جاسوسی یا انجام عملیات انتحاری می شوند و در بین اعضای گروه‌هایی همچون ارتش دموکراتیک سودان یا بوکوحرام که خارج از کنترل دولت‌ها هستند، زندگی می کنند. 
یونیسف مدتهاست برنامه ای را برای بازپروری کودکانی که قربانی آسیب های ناشی از این جنگ‌ها و خشونت‌ها و به ویژه خشونت‌های جنسی شده اند آغاز کرده است. هفته گذشته 300 کودک سرباز به کمک یک برنامه سازمان ملل در سودان جنوبی آزاد شدند. تخمین زده می شود در مجموع 230 هزار کودک دوران رشد خود را در مناطق جنگی سپری می کنند. 

کلید واژه: کودکان - یونیسف
کد مطلب: 63086
زمان انتشار: دوشنبه 23 بهمن 1396 - 18:08:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب