به روز شده: 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 63100
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 09:55:01

ابراز نگرانی سازمان ملل نسبت به تحولات اخیر در سوریه

حقوق بشر  > جهان  - کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل تأکید کرد که تحولات اخیر در سوریه بسیار نگران کننده است.


به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه رأی الیوم، فیلیپو گراندی، کمیسیونر عالی امور پناهندگان سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی در اردوگاه الزعتری اردن گفت: تحولات جدید در سوریه بیانگر ابعاد جدیدی از جنگ است و این مسئله بسیار نگران کننده است. سازمان ملل نگران تشدید اوضاع است و آنچه امروز در سوریه شاهد آن هستیم ادامه شکست در تحرکات سیاسی است.

گراندی در اولین مقصد خود به منطقه به اردن سفر کرده و چهارشنبه در ترکیه و روزهای آینده در لبنان و سوریه خواهد بود.

وی به خبرنگاران گفت: شاهد بین المللی شدن بیشتر بحران در سوریه هستیم و این نگران کننده است چراکه هرچه بین المللی کردن بحران بیشتر شود رسیدن به راهکار نیز سخت‌تر می‌شود. افزایش پیچیدگی جنگ در سوریه به مهاجرت بیشتر مردم می‌انجامد و شما می‌دانید که مرزها بسته است.

از سوی دیگر علی الزعتری، نماینده فعالیت‌های سازمان ملل مقیم در سوریه گفت: اوضاع در این کشور از زمانی که سازمان ملل خواهان برقراری آتش‌بس شد بدتر شده است. گزارشاتی از کشته و زخمی شدن صدها غیرنظامی و آوارگی تعداد زیادی از ساکنان و نابودی زیرساخت در سوریه به دست ما رسیده است.

این مسئول سازمان ملل نسبت به بی توجهی به درخواست سازمان ملل ابراز تأسف کرد و گفت: آیا زمان آن نرسیده که این رنج به پایان برسد؟ من از تمامی طرف‌ها و تأثیرگذاران بر آن‌ها می‌خواهم به درخواست ما گوش دهند.

کلید واژه: سوریه
کد مطلب: 63100
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 09:55:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب