به روز شده: 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 63103
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 10:03:01

حبس‌زدایی با استفاده از ظرفیت‌های ستاد دیه

حبس‌زدایی با استفاده از ظرفیت‌های ستاد دیه
قوه قضائیه  - دادستان کل کشور با تاکید بر مقوله حبس‌زدایی گفت: برای کاهش جمعیت کیفری علاوه بر موضوع عفو و قبولی اعسار می‌توان از ظرفیت ستاد دیه بهره جست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، حجت السلام محمدجعفر منتظری با حضور در زندان مرکزی خرم آباد از فعالیت‌های فرهنگی و حرفه‌آموزی این زندان بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با حضور بندها محکومان جرایم غیرعمد گفت: اگرچه زندان محل مناسبی نیست ولی وجود یک چنین نهادی برای امنیت بیشتر هموطنان ضروری است.

 دادستان کل کشور یادآور شد: برای عده‌ای که مرتکب جرم‌های سنگین می‌شوندد، حضور یک چنین افرادی برای جامعه در هر شرایطی که باشد خطرناک است، لذا عدالت ایجاب می‌کند دستگاه قضایی برای مجازات این افراد اقدام نموده و فرآیند تنبیه و تنبه یک چنین افرادی در بند زندان پیگیری نماید.

وی تاکید کرد: محیط داخل زندان در قبال یک چنین افرادی باید به نحوی مدیریت شود تا یک زندانی با حضور در کلاس‌های فرهنگی به اندازه‌ای این مشارکت برای او اهمیت داشته باشد که ضمن افزایش معرفت فردی بتواند هدایت‌گر او بعد از آزادی باشد.

وی اظهار کرد: افرادی که شاکی دارند سعی کنند رضایت شکات خصوص خود را فراهم نمایند که در این زمینه مسولین قضایی طبق تاکید مکرر وظیفه دارند کسانی را که رضایت می‌گیرند و مشمول آزادی و یا عفو هستند را با الویت یاری نمایند.

دادستان کل کشور افزود: افرادی که بدهی مالی دارند اگر می‌توانند مبلغ محکوم‌به را تقسیط نمایند و یا اعسار قبول کنند و حقوق صاحب مال را پرداخت نمایند و اگر مالی ندارند از راه‌های دیگری چون ستاد دیه برای حل مشکل خود اقدام نمایند.

 

 

کلید واژه: دیه - ستاد دیه
کد مطلب: 63103
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 10:03:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی