به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 63109
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 12:08:15

دیده بان حقوق بشر بحرین : 995 مورد نقض قوانین اجتماعی در ماه ژانویه گزارش شده / عکس

دیده بان حقوق بشر بحرین : 995 مورد نقض قوانین اجتماعی در ماه ژانویه گزارش شده / عکس
حقوق بشر  > جهان  -  'دیده بان حقوق بشر بحرین' از 995 مورد نقض قوانین اجتماعی و حقوق بشر در ماه ژانویه ( دی و بهمن ) 2018 در این کشور خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری 'مرآه البحرین'، دیده بان حقوق بشر در گزارش ماهیانه خود اعلام کرد که موارد نقض حقوق بشر توسط رژیم آل خلیفه شامل بازداشت ظالمانه، حمله به خانه ها، محاکمه های ناعادلانه، سرکوب اعتراض های مسالمت آمیز، ایجاد موانع در مسیرهای رفت و آمد و ممنوعیت آزادی نقل وانتقال، ممانعت از برگزاری نماز جمعه و انتشار اخبار دروغ و تحریک آمیز ، مخفی کردن اجباری مخالفان، شکنجه و بدرفتاری با شهروندان بحرینی است.

نقض قوانین اجتماعی در بحرین

 بازداشت های ظالمانه، حمله و ممانعت از آزادی نقل و انتقال

بر اساس اعلام دیده بان حقوق بشر، 121 مورد بازداشت ظالمانه از جمله بازداشت شش کودک در بحرین گزارش شده که اوج بازداشت ها در 23 ژانویه ( 3 بهمن) 2018 می باشد که شامل 44 مورد بازداشت و 138 مورد حمله به خانه ها و واحدهای مسکونی بدون ارائه مجوز قضایی همراه با ایجاد رعب و وحشت در میان ساکنان آنها به علاوه نقض آزادی نقل وانتقال از طریق تداوم محاصره امنیتی منطقه 'الدراز' برای 589 روز متوالی و حصر خانگی آیت الله 'شیخ عیسی قاسم' مرجع دینی شیعیان بحرین برای 252 روز متوالی بدون حکم قضایی و یا اداری می باشد.
در 31 ژانویه ( 11 بهمن) آیت الله شیخ عیسی قاسم پس از 13 روز تاخیر عامدانه رژیم آل خلیفه، به بیمارستان منتقل شد. این در حالی است که قرار بود وی در 18 ژانویه ( 28 دی) تحت عمل جراحی قرار بگیرند و این امر نقض آشکار حق بیمار برای درمان و نقض نقل و انتقال آزادانه است. 
دیده بان حقوق بشر بحرین افزود: مقامات امنیتی با نقض آزادی دین و اعتقادات 81 بار در سال 2016 مانع برگزاری نماز جمعه در منطقه الدراز شدند و 200 شهروند بحرینی به دلیل منع آزادی بیان و شرکت در تجمع مسالمت آمیز از سوی دادستانی بازداشت شدند.
بر اساس گزارش این دیده بان، 342 بیانیه مطبوعاتی تحریک آمیز از سوی رژیم آل خلیفه در ایجاد نفرت از مدافعان حقوق بشر، فعالان سیاسی و شهروندان بحرینی در ماه ژانویه ( دی و بهمن ) صادر شد که از این تعداد 89 بیانیه در مطبوعات رسمی و 253 بیانیه در شبکه های اجتماعی علیه شخصیت های رسمی و مطبوعاتی از جمله 'محمد خالد' نماینده سابق مجلس و روزنامه نگارانی همچون 'فیصل الشیخ'، 'فرید حسن'، 'منی مطوع' و 'سعید الحمد' می باشد. 

شکنجه، بدرفتاری و مخفی کردن اجباری و از بین بردن اموال مردم

دیده بان حقوق بشر بحرین افزود که 18 مورد شکنجه و بدرفتاری در 14 ژانویه ( 24 دی) با 4 زن و 8 کودک گزارش شده که یکی از آنها شیر خوار بوده که هنگام ورود به منطقه تحت محاصره الدراز مورد بدرفتاری ماموران امنیتی رژیم آل خلیفه قرار گرفته اند. همچنین 3 کودک از اهالی منطقه 'بوری' نیز مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفتند. 
این دیده بان اضافه کرد که افراد زندانی نیز تحت شکنجه نیروهای امنیتی بوده و بسیاری از بیماران از جمله 'حسن مشیمع' دبیر کل 'جنبش آزادی و دمکراسی بحرین' حق درمان و معالجه پیدا نکرده است. نظامیان رژیم آل خلیفه همچنین دو مورد از بین بردن اموال مردم در 24 و27 ژانوی 2018 و 17 مورد مخفی کردن شهروندان بحرینی اجباری برای مدت های طولانی 45 روزه انجام داده اند .

 محاکمه های ناعادلانه 

گزارش دیده بان حقوق بشر بحرین به محاکمه ناعادلانه 77 شهروند بحرینی و صدور احکام ظالمانه در 24 و29 ژانویه 2018 (4 و9 بهمن) اشاره کرد و مجموع احکام صادر شده در این ماه را 679 مورد حبس و 268 هزار دلار آمریکایی جریمه مالی ، 39 حکم سلب تابعیت، و صدور 10 حکم کوچاندن اجباری در 30 ژانویه ( 11 بهمن) اعلام کرد.
دیده بان حقوق بشر بحرین با اشاره به نقض آزادی سیاسی شیخ علی سلمان مخالف بحرینی و دو تن از نمایندگان سابق مجلس این کشور به نام های 'شیخ حسن سلطان' و 'علی الاسود' و برگزاری جلسات ناعادلانه محاکمه آنها در 25 ژانویه به پخش نوارهای صوتی جعلی برای توجیه اتهام جاسوسی شیخ علی سلمان با قطر پرداخت. 
بر اساس این گزارش، دادگاه استئناف بحرین در 16 ژانویه ( 26 بهمن) 'نبیل رجب' رئیس مرکز حقوق بشر بحرین را به دوسال حبس محکوم کرد. 
دیده بان حقوق بشر بحرین، شکنجه زندانیان سیاسی با صندلی الکتریکی، مخفی کردن اجباری، محرومیت از خواب، ضرب و شتم شدید، سلول انفرادی و محرومیت از دسترسی به سرویس بهداشتی ذکر کرد.
بحرین از سال 2011 تاکنون به دلیل سیاست های ظالمانه رژیم آل خلیفه با بحران و نارضایتی عمومی مواجه است. 

کد مطلب: 63109
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 12:08:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب