به روز شده: 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 63112
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 13:21:39

مردم یمن همچنان قربانی بمب‌های خوشه‌ای عربستان می شوند

حقوق بشر  > جهان  - هزاران کودک یمنی هنوز هم قربانی استفاده عربستان سعودی از سلاح‌های ممنوعه نظیر بمب‌های خوشه‌ای می‌شوند.


به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، بمب‌های خوشه‌ای زندگی مردم بیچاره یمن را نابود کرده است. خبرنگار شبکه با یک خانواده یمنی گفتگو کرد که اعضای آن قربانی بمب‌های خوشه‌ای شده اند. احمد التهیتی که شش فرزندش پس از انفجار بمب خوشه‌ای زخمی و به بیمارستانی در حدیده منتقل شده اند به سرعت خودش را به بیمارستان می‌رساند تا از حال فرزندانش با خبر شود. احمد پس از اینکه متوجه می‌شود پا‌های پسرش بر اثر انفجار قطع شده است بهت زده می‌شود. انفجار بمب زمانی اتفاق افتاد که یکی از فرزندان احمد پس از دیدن این بمب و با این تصور که ممکن است اسباب بازی باشد آن را به خانه آورد.
احمد التهیتی، کشاورز یمنی می‌گوید: بیرون خانه کار می‌کردم تا برای سیر کردن خانواده ام پولی به دست بیاورم. زمانی که به خانه برگشتم شوکه شدم. مردم به من گفتند که همه اعضای خانواده ام از جمله همسرم به بیمارستان منتقل شده اند. کمر همسرم آسیب دیده است. این حادثه او را نیز شوکه کرده است. یکی از پزشکان این بیمارستان نیز گفت: این پسر تا دیروز در بخش آی سی یو تحت مراقبت بود. پزشکان مجبور شدند پا‌های او را قطع کنند، زیرا پا‌های او به علت ترکش‌های ناشی از انفجار بمب خوشه‌ای به شدت آسیب دیده بود. سر او هم آسیب دیده و طرف راست بدنش فلج شده است.

کلید واژه: عربستان سعودی - یمن
کد مطلب: 63112
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 13:21:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب