به روز شده: 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 63123
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:43:14

دادگاه باکو حکم زندان رییس جنبش اتحاد مسلمانان را طولانی تر کرد

حقوق بشر  > جهان  - دادگاه باکو مدت زندان حجت الاسلام طالع باقرزاده، رهبر جنبش اتحاد مسلمانان جمهوری آذربایجان را طولانی تر کرد.

به گزارش صدا و سیما به نقل از  «آزادلیق »، دادگاه منطقه «قراداغ» در حومه باکو ، طالع باقرزاده را به علت در اختیار داشتن «مینی سی‌دی» در زندان ، به پنج ماه حبس محکوم کرد که به این ترتیب، با افزوده شدن این پنج ماه به حکم مجازات قبلی، طالع باقرزاده 18 سال زندانی خواهد بود. پیش تر ، رییس جنبش اتحاد مسلمانان به 20 سال زندان محکوم شده بود که 17 سال و 9 ماه و 13 روز از آن باقی مانده است.
فارض نمازلی، وکیل مدافع طالع باقرزاده گفت وی در دادگاه تاکید کرد این قبیل حکم های سفارشی نخواهند توانست وی را از مبارزه اش منصرف کنند.
فارض نمازلی اتهام وارد شده به طالع باقرزاده را بی اساس دانست و گفت در حالی که سایر زندانیان نیز « مینی سی دی » در اختیار دارند، پیگرد طالع باقرزاده بخاطر داشتن این قبیل « مینی سی‌دی» ها، نشان دهنده غرض ورزی سیاسی است.
همچنین به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه « ینی مساوات» طالع باقرزاده در دفاعیات خود در دادگاه گفت : « این پرونده ادامه غرض ورزی و سفارش سیاسی است. بسیاری از محکومان در زندان از این سی‌دی‌ها حافظه در اختیار دارند و مسئولان زندان نیز از آن باخبرند. در این کارت های حافظه ، موسیقی و موعظه های دینی و ... وجود دارد.»

 

کد مطلب: 63123
زمان انتشار: سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:43:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب