به روز شده: 21 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 63141
زمان انتشار: چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 09:58:51

انتخاب دیپلمات سابق انگلیسی به عنوان فرستاده جدید سازمان ملل در یمن

انتخاب دیپلمات سابق انگلیسی به عنوان فرستاده جدید سازمان ملل در یمن
حقوق بشر  > جهان  - دبیر کل سازمان ملل به شورای امنیت اطلاع داده است که قصد دارد مارتین گریفیتس دیپلمات سابق بریتانیایی را به عنوان فرستاده جدید سازمان ملل در یمن انتخاب کند.

 

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، دیپلمات ها اعلام کردند که آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز سه شنبه به شورای امنیت اطلاع داده است که مایل است مارتین گریفیتس دیپلمات سابق بریتانیایی را به عنوان فرستاده جدید سازمان ملل در یمن انتخاب کند تا برای برقراری صلح و آرامش در این کشور تلاش نماید.

قرار است 15 عضو شورای امنیت فردا پنجشنبه درباره انتخاب گریفیتس به عنوان فرستاده سازمان ملل در یمن رای گیری کنند. معمولا دبیر کل سازمان ملل پیش از اعلام رسمی تصمیم خود برای انتخاب افراد مختلف در پست ها، با اعضای شورای امنیت به طور غیر رسمی مشورت می کند.

گریفیتس که هم اکنون مدیر موسسه اروپایی صلح است، قرار است جانشین الد شیخ احمد شود. شیخ احمد 3 سال در این پست فعالیت کرده و قرارداد فعلی اش در ماه جاری میلادی به پایان می رسد.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی از سال 2015 میلادی تاکنون تجاوز به خاک یمن را آغاز کرده و در این مدت هزاران نفر از غیرنظامیان بیگانه کشته شده و بیش از یک میلیون نفر نیز به بیماری وبا مبتلا شده اند.

 

 

کلید واژه: سازمان ملل - یمن
کد مطلب: 63141
زمان انتشار: چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 09:58:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب