به روز شده: 5 ساعت و 33 دقیقه قبل
کد مطلب: 63166
زمان انتشار: پنجشنبه 26 بهمن 1396 - 16:25:28

بازدید رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح از زندان مرکزی شیراز

قوه قضائیه  - رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح به همراه رئیس مرکز حفاظت‌ و اطلاعات قوه قضائیه و هیئت همراه از بخش‌های مختلف زندان مرکزی شیراز بازدید و با زندانیان چهره به چهره دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل خطیب رئیس مرکز حفاظت‌ و اطلاعات قوه قضائیه پس از بازدید از زندان مرکزی شیراز گفت: زندان عادل‌آباد شیراز، تغییرات اساسی کرده است و انتظار داریم همان‌گونه که مسئولان زندان، اینجا را بازسازی کردند با اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی مددجویان هم بازپروری شوند.

وی افزود: امیدواریم افراد جامعه به هر دلیلی که در اینجا گرفتار می‌شوند بتوانند با ایمان، روحیه، فکر، حرفه، دانش، توان و تلاش بهتری به خانواده برگردند.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین خطیب همچنین از تلاش‌های رئیس‌ کل دادگستری فارس و مدیرکل زندان‌های استان قدردانی کرد.

در ادامه، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین بهرامی رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح گفت: آنچه نگاه کردیم، تلاش، جدیت، خلوص، اقدامات فرهنگی، سازندگی و حرفه‌آموزی بود.

وی همچنین خطاب به زندانیان گفت: همه زندانیان توجه داشته باشند که جزئی از ملت ایران هستند و با اصول شرعی و انقلابی نظام مقدس جمهوری اسلامی منطبق باشند و آن کسانی که حق‌الناسی بر گردن دارند تلاش کنند که حقوق مردم برگردانده شود.

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح همچنین در دفتر بازدید این زندان نوشت: «.. آنچه در این مجموعه مشاهده شد: ۱- دلسوزی،۲- همت، ۳- خلوص نیت، ۴- اقدام مجاهدانه و ۵- اقدامات ماندگار فرهنگی بود و باید آنان که داد از حقوق بشر می‌زنند مجموعه زندان‌های ما را ببینند و انصاف دهند که چه کسی حقوق بشر را رعایت می‌کند.

خدا را شاکریم که همت دوستان و مسئولین محترم به ثمر نشسته و بازسازی زندان به حد مطلوب رسیده و مشکلی مشاهده نمی‌شود. ان شاا... نسبت به بازپروری مددجویان همت شود. شکرا... مساعیهم ان شاا....»

رئیس مرکز حفاظت‌واطلاعات قوه قضائیه نیز در دفتر بازدید زندان مرکزی شیراز چنین مکتوب کرد: «.. انصافاً از باب فبنعمه ربک، جا دارد از زحمات و خدمات مؤثر و مفید رئیس‌کل محترم دادگستری استان و مدیرکل محترم زندان‌ها و همکاران آن دو بزرگوار تشکر کنم. در گذشته از این زندان بازدید نموده بودم و اصلاً قابل‌تحمل نبود، ولی تفاوت از زمین تا آسمان است. ان شاا... بتوانند در انسان‌سازی، مددکاری، حمایت، بازپروری، بازسازی و تحویل انسان‌های مفید، سالم و کارآمد به جامعه موفق باشند.»

در این بازدید، ابراهیم مهرانفر معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، علی القاصی رئیس‌کل دادگستری استان فارس، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب شیراز، سید حشمت ا... حیات الغیب مدیرکل زندان‌های استان، ابوالحسن هاشمی رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح استان و رسول کریمی دادستان نظامی استان نیز حضور داشتند.

کد مطلب: 63166
زمان انتشار: پنجشنبه 26 بهمن 1396 - 16:25:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری