به روز شده: 9 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 63232
زمان انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396 - 11:20:34

استاد دانشگاه قطر: اسرائیل به صورت نظام‌مند حقوق کودکان را نقض می‌کند

استاد دانشگاه قطر: اسرائیل به صورت نظام‌مند حقوق کودکان را نقض می‌کند
حقوق بشر  > جهان  - ستاد مطالعات بین‌المللی در مؤسسه تحصیلات تکمیلی قطر می‌گوید که اسرائیل به طور نظام‌مند معیارهای حقوقی بین‌المللی در خصوص کودکان را نقض می‌کند.

 

به گزارش تسنیم، «ابراهیم فریحات» استاد مطالعات بین‌المللی و مدیریت نزاع‌ها در مؤسسه تحصیلات تکمیلی دوحه با اشاره به بازداشت و محاکمه عهد التمیمی، نوجوان فلسطینی به اتهام سیلی زدن به سرباز صهیونیستی گفت: اسرائیل صدها کودک زیر سن قانونی را که خیلی‌ها کم‌سن و سال‌تر از احمد تمیمی هستند را بازداشت کرده است. بر این اساس می‌توان گفت که نقض حقوق کودکان از سوی اسرائیل نه یک مورد یکتا که بیشتر یک امر نظام‌مند است.

وی درخصوص برگزاری دادگاه تمیمی در پشت درهای بسته نیز گفت: در وهله اول احمد نباید در پشت درهای بسته محاکمه شده و به زندان افکنده شود. و انجام چنین کاری به هیچ وجه مطابع معیارهای حقوقی بین‌المللی نیست.

این استاد مطالعات بین‌المللی که پیشتر پژوهشگر اندیکشده بروکینگز در دوحه بود، با اشاره به آمارهای منتشر شده مبنی بر بازداشت و محاکمه بین 500 تا 700 کودک فلسطینی از سوی اسرائیل، آن را بازتابی از نقض نظام‌مند معیارهای حقوقی بین‌المللی از سوی اسرائیل دانست.

ابراهیم فریحات در خصوص سوءرفتار و اذیت و آزار روانی و فیزیکی کودکان فلسطینی در بند اسرائیل نیز گفت: واقعیت این است که مقامات اسرائیلی درباره شرایط حبس کودکان شفافیت ندارند و همین مسئله شرایط را برای نقض (حقوق بین‌المللی و اذیت و آزار) روانی یا فیزیکی آن‌ها فراهم می‌کند.

 

 

کد مطلب: 63232
زمان انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1396 - 11:20:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب