به روز شده: 10 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 63265
زمان انتشار: دوشنبه 30 بهمن 1396 - 10:20:43

استقبال عربستان سعودی از طرح پیشنهادی انگلیس علیه ایران

استقبال عربستان سعودی از طرح پیشنهادی انگلیس علیه ایران
حقوق بشر  > جهان  - وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با خبرگزاری رویترز ضمن استقبال از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی انگلیس علیه ایران ادعا کرده که این قطعنامه ایران را در قبال آنچه «صادرات موشک بالستیک» خوانده پاسخگو خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری میزان، وزیر خارجه عربستان سعودی در مصاحبه با خبرگزاری رویترز ضمن استقبال از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی انگلیس علیه ایران ادعا کرده که این قطعنامه ایران را در قبال آنچه «صادرات موشک بالستیک» خوانده پاسخگو خواهد کرد.

«عادل الجبیر» در این مصاحبه ادعا کرد: این قطعنامه در صورت تصویب شدن ایران را در برابر «صادرات موشک بالستیک» به حوثی‌ها و همچنین «رفتارهای خصمانه و افراط‌گرایانه» در منطقه به خصوص حمایت از تروریسم پاسخگو خواهد کرد.

«عادل الجبیر» روز یکشنبه نیز در اظهاراتی بی اساس که در نشست امنیتی مونیخ بیان داشت مدعی شد: مشکلات منطقه از انقلاب ایران در سال 1979 شروع شد و این انقلاب به تاسیس سازمان های تروریستی همچون حزب الله منجر شد.

او در ادامه ادعاهای مضحک خود افزود: ایران گروه‎هایی را که به مواضع عربستان حمله کردند، مدیریت کرد.

آمریکا، انگلیس و فرانسه پیش‌نویس قطعنامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل ارائه داده‌اند که ایران را به ادعای ارسال موشک‎های بالستیک به یمن محکوم می‌کند.

رویترز روز گذشته گزارش داد به پیش‌نویس قطعنامه‌ای دست‌یافته که در آن آمریکا، انگلیس، فرانسه از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهند ایران را به خاطر ارسال موشک‎های بالستیک به نیروهای یمنی محکوم کند و علیه نقض تحریم‎ها از سوی تهران اقدام کند.

پیش‌نویس این قطعنامه به منظور تمدید تحریم‎های سازمان بین‌الملل علیه یمن به مدت یک سال دیگر تهیه شده است و این امکان را در اختیار شورای امنیت سازمان ملل قرار میز‌دهد تا تحریم‎هایی را علیه «هر فعالیتی مرتبط با استفاده از موشک‎های بالستیک در یمن» اعمال کند.

رویترز به نقل از چند دیپلمات می‌افزاید که انگلیس این قطعنامه را پیش از آنکه روز جمعه در اختیار اعضای شورای امنیت قرار دهد، متن پیش‌نویس آن را با همکاری آمریکا و فرانسه تهیه کرده‌ است.

کلید واژه: ایران و عربستان
کد مطلب: 63265
زمان انتشار: دوشنبه 30 بهمن 1396 - 10:20:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب