به روز شده: 1 روز و 3 ساعت و 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 63269
زمان انتشار: دوشنبه 30 بهمن 1396 - 12:51:44

فراخوان دانش آموزان آمریکایی برای تظاهرات در مخالفت با حمل سلاح

حقوق بشر  > جهان  - خبرگزاری رویترز نوشت: بدنبال حادثه تیراندازی در دبیرستانی در فلوریدای آمریکا و کشته شدن 17 نفر، دانش آموزان قصد دارند با برگزاری تظاهراتی گسترده در واشنگتن حمایت خود از قوانین نظارت بر حمل اسلحه را اعلام کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این خبرگزاری افزود: دانش آموزان آمریکایی، آزرده از مرگبارترین تیراندازی دبیرستانی در تاریخ آمریکا، بسیج شده و با سازماندهی تظاهراتی ملی در حمایت از قوانین حمل اسلحه، قصد دارند تا سیاستمداران را به چالش بکشند. به اعتقاد آنان سیاستمدران در محافظت از دانش آموزان ناکام بوده اند.
بدنبال تیراندازی روز چهارشنبه در محوطه دبیرستان «مارجری استونمن داگلاس» در جنوب ایالت فلوریدا که براساس گزارشات توسط یکی از دانش آموزان پیشین آن رخ داد، دانش آموزان این دبیرستان با استفاده از رسانه های اجتماعی در حال برنامه ریزی برای برگزاری تظاهراتی گسترده در ایالت واشنگتن آمریکا هستند.
دانش آموزان دبیرستان فلوریدا نیز در تدارک تظاهراتی در روز 24 مارس(فروردین 97) در واشنگتن موسوم به 'تظاهراتی برای زندگی' هستند. آن ها می خواهند با این اقدام توجه مقامات را به ایمنی مدارس جلب کرده و از قانون گذاران بخواهند تا قوانین سختگیرانه تری برای حمل اسلحه اعمال کنند.
تقاضای اعمال تغییرات در قانون حمل سلاح توسط جوانانی که هنوز برای شرکت در انتخابات و رای دادن نیز به سن قانونی نرسیده اند، برای مدت ها به بحث داغ حامیان قانون کنترل و مالکیت اسلحه بدل شده است.
دانش آموزان دبیرستانی، رهبران سیاسی از جمله دونالد ترامپ را به عنوان مسئول اصلی حوادث چهارشنبه گذشته، به بی توجهی وعدم اقدام مقتضی متهم کردند.
این خبرگزاری افزود: خشم دانش آموزان کاخ سفید را بر آن داشت تا طی چند روز آینده جلسه ی دادرسی را با حضور دانش آموزان و معلمان دبیرستانی برگزار کند.
در همین حال رهبران دمکرات متعهد شدند تا در جهت کاهش خشونت، تلاش های خود را برای مبارزه با لابی قدرتمند اسلحه افزایش دهند.
نیکلاس کروز مظنون 19 ساله حادثه ی تیراندازی با اتهاماتی از قبیل قتل 14 دانش آموز و سه کارمند و زخمی شدن بیش از دوازده نفر روبرو است. بدنبال این حادثه، آمریکا لقب خشونت بارترین کشتار دانش آموزی را از آن خود کرد.
گفتنی است دهها دانش آموز در شهر پارکلند روز جمعه و پس از حمله فلوریدا، علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و انجمن ملی سلاح این کشور تظاهرات کردند.
تیراندازی مرگباری که چهارشنبه هفته گذشته در یکی از دبیرستان های ایالت فلوریدا آمریکا روی داد، منجر به کشته شدن 17 نفر شد.

کد مطلب: 63269
زمان انتشار: دوشنبه 30 بهمن 1396 - 12:51:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب