به روز شده: 10 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 63285
زمان انتشار: چهارشنبه 2 اسفند 1396 - 08:26:14

ملادینف:اسرائیل تخریب مدارس و خانه های فلسطینیان را متوقف کند

حقوق بشر  > جهان  - هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در فرایند صلح خاورمیانه خواستار یکپارچگی فلسطینی ها شد و گفت: اسرائیل تخریب منازل و مدارس فلسطینی ها در کرانه باختری را متوقف کند.


به گزارش خبرنگار ایرنا، نیکولای ملادینف روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع فلسطین و با حضور محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار شد، افزود: بعد از حدود یک قرن از اشغال فلسطین همچنان درگیری ها ادامه دارد و به جای تعادل و میانه روی، خشونت و افراط رو به افزایش است.
وی ادامه داد: شرایط به سمت حل موضوع نمی رود. نه فلسطینی ها با وضعیت حاضر به کشورشان می رسند و نه اسرائیلی ها به امنیتشان.
هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در فرایند صلح خاورمیانه اضافه کرد: پیام من واضح است، باید مذاکرات در مورد راه حل دو کشور به سرعت آغاز شود و‌ شهرک سازی های اسرائیل سریعا پایان یابد.
ملادینف اظهار کرد: فلسطینی ها هر چه سریعتر در راستای ساختن موسسات اجتماعی و خدماتی اقدام کنند و در نهایت تمامی تصمیم های بین المللی در مورد فلسطین و اسرائیل بدون هیچ تغییری انجام شود و کسی از آنها تخلف نکند.
وی با بیان این که از اول امسال چندین فلسطینی ‌از جمله یک نوجوان ۱۶ ساله توسط نیروهای اسرائیلی کشته شده اند، تاکید کرد: از استفاده از زور باید اجتناب شود و من از نیروهای امنیتی اسرائیلی می خواهم که خوددار بوده و خشونت را آخرین راه حل ببینند.
هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل افزود: همچنین از نیروهای حماس درخواست می کنیم که ساختن تونل ها و شلیک موشک به اسرائیل را متوقف کرده و بدانند که این تنها جان فلسطینی ها را به خطر می اندازد.
ملادینف ادامه داد: از اسرائیل می خواهیم که تخریب منازل و مدارس فلسطینی ها در کرانه باختری را متوقف کند. اسرائیل امسال دو مدرسه را که با پول خیرین ساخته شده بود و به کودکان فلسطینی خدمات می‌داد، تخریب کرد. دستکم ۴۴ مدرسه در کرانه باختری اشغالی در خطر تخریب قرار دارند.
وی همچنین از پیشنهاد دولت فلسطین برای کمک به وضعیت غزه و بازگشت مسئولان دولتی به این شهر برای راه اندازی موسسات و ایجاد اشتغال و فراهم کردن خدمات برای مردم غزه استقبال کرد.
این مقام سازمان ملل متحد ادامه داد: زمان آن رسیده است که غزه به فلسطین بازگردد. بدون اتحاد فلسطینی ها، فلسطین نخواهد بود.
ملادینف اضافه کرد: در لبنان و بلندی های جولان نیز تنش ها با اسرائیل بالاست و حرف های تندی بین مقامات مختلف رد و بدل شده است. جلوی این تنش ها باید گرفته شود.
وی بر پیگیری طرح کویت در غزه برای رسیدگی به وضعیت انسانی تاکید کرد و گفت: من از جامعه بین المللی می خواهم که امید خود را نسبت به رهبری فلسطینی ها از دست نداده و از مذاکرات حمایت کنند.
این مقام سازمان ملل افزود: در هر دو طرف این موضوع مشکل رهبری وجود دارد و دو طرف در وضعیت های مساوی قرار ندارند.

کد مطلب: 63285
زمان انتشار: چهارشنبه 2 اسفند 1396 - 08:26:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب