به روز شده: 9 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 63295
زمان انتشار: چهارشنبه 2 اسفند 1396 - 10:42:29

سازمان بهداشت جهانی: تعداد آوارگان روهینگیا از ۶۸۰ هزار نفر گذشت

سازمان بهداشت جهانی: تعداد آوارگان روهینگیا از ۶۸۰ هزار نفر گذشت
حقوق بشر  > جهان  - سازمان بهداشت جهانی برآورد کرده است که بیش از ۶۸۸ هزار آواره روهینگیا از اواخر اوت تاکنون وارد بنگلادش شده‌اند.

 

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه اعلام کرد، از اواخر اوت 2017 تاکنون بیش از 688 آواره روهینگیا از میانمار وارد بنگلادش شده اند. پیش از این نیز 200 هزار آواره روهینگیا در اردوگاه های آوارگان در بنگلادش زندگی می کردند.

سازمان بهداشت جهانی نسبت به شیوع انواع بیماری‌ها در این اردوگاه‌ها هشدار داده است.

این سازمان خواستار افزایش تلاش های بین المللی برای تامین نیازهای بهداشتی و درمانی 1.3 میلیون آواره در منطقه کاکس بازار بنگلادش شده است.

"پونام ختراپال سینگ" مدیر منطقه جنوب- شرق آسیای سازمان بهداشت جهانی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: تلاش های زیاد و مهمی از سوی دولت بنگلادش و سایر نهادهای بین المللی انجام شده است تا مانع از گسترش و شیوع بیماری هایی مثل وبا و دیفتری شوند. ولی با این حال، چالش های بزرگی وجود دارد.

وی افزود: پیچیدگی و بزرگی این بحران نیازمند تلاش های مداوم و کمک های سخاوتمندانه همه کشورها و نهادها است تا نیازهای بهداشتی و درمانی این جمعیت آسیب پذیر تامین شود.

آوارگان روهینگیا حاضر به بازگشت به میانمار نیستند مگر آنکه امنیت آنها تضمین گردد و میانمار به وعده های خود برای اعطای حقوق شهروندی به آوارگان روهینگیا عمل کند. آنها همچنین خواستار آن شده اند که خانه ها، مدارس، مساجدی که توسط ارتش میانمار تخریب یا به آتش کشیده شده، بازسازی شود.

سازمان ملل و آمریکا رسما ارتش میانمار را به پاکسازی قومی علیه مسلمانان روهینگیا متهم کرده اند.

 

 

کد مطلب: 63295
زمان انتشار: چهارشنبه 2 اسفند 1396 - 10:42:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب