به روز شده: 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 63352
زمان انتشار: شنبه 5 اسفند 1396 - 09:28:00

خط آتش دشمن

حقوق بشر  > ایران  -  حسام الدین برومند

رصد رفتار و مواضع آمریکایی ها در ماه های اخیر در مواجهه با ایران اسلامی نشان می دهد که فاز حقوق بشری را به عنوان یک تاکتیک موثر با هدف ضربه زدن به مشروعیت و اعتبار نظام و از سوی دیگر عملیات روانی بر ذهن مسئولان کشورمان کلید زده اند. البته این تحرکات تازه ، موضوع جدیدی نیست و تنها شیوه ها و روش های اعمال آن با قبل متفاوت است چراکه از دشمن جز انتظار دشمنی نابجاست و او هر لحظه، نقشه می کشد، دسیسه ساز می کند، به لطایف الحیل متوسل می شود، هرچه توان دارد سامان می‌دهد، عِده و عُده را به صحنه می آورد و جولان می دهد تا روش ها و شیوه های خود را به روز کرده و خط آتش جدیدی را عملیاتی نماید. 
خط آتش دشمن در شرایط کنونی این است که انتقام شکست داعش - بخوانید شکست بزرگ پروژه خاورمیانه آمریکایی-  و ضربه به امنیت نفوذناپذیرایران را دردو بعد منطقه ای و داخلی با اهرم حقوق بشری محقق کند. چگونه؟ لطفا در ادامه و در دو بخش بخوانید.
1- دربعد منطقه ای ،آمریکایی ها می کوشند با فاز به اصطلاح حقوق بشری در بعد کلان و منطقه ای ، ایران را عامل بی ثباتی در غرب آسیا جا بزنند و این ادعای واهی را پیش کشیده اند که ایران حامی تروریسم است! تحرکات نیکی هیلی و نتانیاهو در هفته ها و ماه های اخیر در همین راستاست. دی‌ماه گذشته بود که خانم هیلی در قامت نماینده امریکا در سازمان ملل، خبرنگاران پنتاگون را به پایگاه «آناکوستیا ــ بولینگ» فراخواند و آهن‌پاره‌هایی که پشت سرش بود را به عنوان لاشه‌های موشک‌هایی معرفی کرد که ایران در اختیار انصارالله یمن برای حمله موشکی به ریاض قرار داده است! نیکی هیلی، همچنین هفته گذشته طی یادداشتی در روزنامه «نیویورک تایمز» با تکرار ادعاهای بی‌اساس درباره ارسال سلاح از سوی ایران به یمن، خواستار اقدام جامعه بین‌المللی علیه کشورمان شد! 
طرفه آنکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم یکشنبه گذشته در کنفرانس امنیتی مونیخ  با نشان دادن تکه‌ای آهن پاره ( به تقلید از خانم هیلی) و با هدف ایجاد فضاسازی‌های تبلیغاتی علیه ایران اسلامی، ادعا کرد: "این قطعه ای از پهپاد ایرانی است و..."
گفتنی است؛ 6 سال پیش(مهرماه1390) آمریکایی ها با به میان آوردن طرح ادعایی ترور سفیر عربستان در خاک واشنگتن، ایران را متهم به تروریسم کرده بودند و پس از پمپاژ رسانه ای و پروپاگاندا ، حتی دادگاه نیویورک علیه کشورمان کیفرخواست صادر کرد!
نکته حائز اهمیت، استنادات و استدلالات سست و ضعیف آمریکایی ها در جنگ حقوقی علیه ایران اسلامی است؛ بطوری که  نسبت تروریسم و بی ثبات کردن منطقه به  ایران بیشتر به برخی از فیلم های تخیلی هالیوودی شباهت دارد. به عنوان نمونه، در کجای دنیا نشان دادن آهن پاره ای نشانه ارسال سلاح از سوی کشوری مشخص به کشور مشخص دیگری است که از قضا مرزهای کشور دوم در محاصره کامل قرار گرفته است؟!
یا در قصه طرح ترور سفیر عربستان در آمریکا از سوی ایران،  دلایل دادگاه نیویورک به اقرار و شهادت ختم شد با این توضیح که منظور از اقرار، اظهاراتی است که متهم ردیف اول (منصور ارباب سیر) در اداره اف بی آی آمریکا انجام داده و جالب اینکه در جلسه اول دادگاه سخنان خودش را تکذیب کرد.شهودی هم که دادگاه نیویورک به آن استناد کرده است یکی همان منصور ارباب سیر است که علاوه بر تکذیب اظهاراتش، بنا بر تحقیقات منتشر شده معمولا به علت مداومت در شرب خمر همواره در حال مستی بوده و تعادل روحی و روانی ندارد! خوشمزه تر آنکه شاهد دوم در این ماجرا که آمریکایی ها از او تحت عنوان «غلام شکوری» نام می بردندهیچ گاه وجود خارجی اش محرز نشد!
بنابراین ؛ علی رغم ضعف استنادات و استدلالات حقوقی در اتهام زدن به ایران در مساله ادعایی تروریسم و ثبات زدایی از منطقه، خط سیاسی و رسانه ای دشمن بر این موضوع اصرار دارد.
دوم- مساله فقط به بیرون از مرزهای ایران و منطقه ختم نمی شود. آمریکایی ها تلاش دارند مساله ناامنی را به داخل ایران بکشانند و در شرایط فعلی می خواهند از فازها و ژست های  حقوق بشری در این زمینه بهره ببرند. نمونه های اخیر این مساله کاملا آشکار است. پروژه ای به نام دختران خیابان انقلاب را که ریشه ای بیرونی دارد؛ در فضای مجازی در قالب اعتراض به آنچه که حجاب اجباری نام نهاده پمپاژ می کنند و نهایتا حجاب را نقض حقوق و آزادی زنان جا می زنند! هر چند که این تحرکات در میان آحاد مردم ایران اسلامی، محلی از اعراب ندارد. و یا می توان به اغتشاشات  اخیر خیابان پاسداران اشاره کرد که دشمن بیرونی با تحرک و سازماندهی تلاش کرد این مساله را در قالب اعتراض دراویش به نظام و در نهایت نقض حقوق اقلیت ها(دروایش) مانور بدهد ولی واقعیت های صحنه و شهادت نیروهای پلیس و بسیج ، رسوایی بزرگی برای مدعیان دروغین حقوق بشر رقم زد.
و بالاخره  باید گفت ، دشمن در فاز حقوق بشری و متهم کردن ایران به تروریسم تا ادعای نقض حقوق بشر در کشورمان به بهانه طراحی های اخیر آشوب ها و اغتشاشات ، ناکام ماند همچنانکه نقشه آشوب ها و
 ناامنی ها در دی ماه گذشته به بهانه اعتراضات اقتصادی با بصیرت مردم نقش برآب شد.اما این توطئه ها در فازهای دیگر ادامه خواهد داشت و هوشیاری بیش از پیش مردم و مسئولان را می طلبد.

منبع: حمایت

کد مطلب: 63352
زمان انتشار: شنبه 5 اسفند 1396 - 09:28:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد