به روز شده: 3 ساعت و 47 دقیقه قبل
کد مطلب: 63432
زمان انتشار: دوشنبه 7 اسفند 1396 - 09:00:38

روند بازگشت مهاجران افغانستانی از پاکستان هفته آینده آغاز می شود

حقوق بشر  > جهان  - مسئولین وزارت امور مهاجرین افغانستان اعلام کردند که روند بازگشت مهاجرین این کشور از پاکستان، هفته آینده رسما آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، «حفیط احمد میاخیل» مشاور مطبوعاتی وزارت امور مهاجرین افغانستان با اعلام اینکه روند بازگشت مهاجرین این کشور باید به صورت تدریجی و داوطلبانه باشد، گفت که این روند هفته آینده رسما آغاز می شود.

وی بازگشت مهاجران افغانستان از پاکستان را از اولویت های دولت کابل خواند و گفت که در روزهای آینده روند بازگشت داوطلبانه مهاجرین از سر گرفته خواهد شد.

این درحالی است که پیشتر «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرده بود که تا ۲ سال آینده تمام مهاجرین افغانستان از پاکستان به این کشور باز می گردند.

افزون بر این کمیسر عالی سازمان ملل روز گذشته اعلام کرد که مهاجرین افغانستانی برای بازگشت به کشورشان ثبت نام کنند چرا که در غیر این صورت از کمک‌های این سازمان محروم خواهند شد.

در حال حاضر حدود یک‌ونیم میلیون مهاجر ثبت‌نام شده افغانستانی در پاکستان بسر می‌برند اما طی ۲ سال اخیر هزاران مهاجر افغانستانی به صورت اجباری از پاکستان اخراج شده‌اند.

از سویی هم، برخی از مقامات دولتی افغانستان بارها گفته‌اند که دولت پاکستان همواره از مهاجران و بنادر خود به عنوان ابزار فشار سیاسی علیه افغانستان استفاده کرده‌ است.

کلید واژه: افغانستان - پاکستان
کد مطلب: 63432
زمان انتشار: دوشنبه 7 اسفند 1396 - 09:00:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب