به روز شده: 13 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 63455
زمان انتشار: دوشنبه 7 اسفند 1396 - 11:11:58

استقبال سازمان همکاری اسلامی از آتش بس در سوریه

حقوق بشر  > جهان  - دبیرکل سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه ای از اعلام آتش بس ۳۰ روزه در خاک سوریه استقبال و تأکید کرد که باید اجرای قطعنامه ۲۴۰۱ به پایان دادن رنج مردم سوریه منجر شود.

 

به گزارش مهر به نقل از الشرق الاوسط، سازمان همکاری اسلامی با صدور بیانیه ای از قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت سازمان ملل برای برقراری آتش بس ۳۰ روزه در سوریه استقبال کرد.

بر اساس این خبر، «یوسف العثیمین» دبیرکل سعودی سازمان همکاری اسلامی ابراز امیدواری کرده است که این آتش بس به نقطه عطفی در روند ایجاد راهکار سیاسی برای بحران سوریه بر اساس نشست ژنو ۱ تبدیل شود.

العثیمین همچنین بر اهمیت راهکار سیاسی به عنوان تنها راهکار پایان دادن به بحران سوریه تأکید کرده و گفته است که باید قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت برای پایان دادن به رنج مردم سوریه به صورت عملی به ویژه در غوطه شرقی اجرا شود.

وی همچنین از اقدامات سوئد و کویت که پیشنهاد صدور قطعنامه در شورای امنیت را مطرح کرده بودند، تقدیر کرد. پیشتر دبیرکل اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای ضمن استقبال از قطعنامه شورای امنیت برای اعلام آتش بس در سوریه نسبت به نقض مکرر آتش بس هشدار داد.

شورای امنیت سازمان ملل با صدور قطعنامه ۲۴۰۱ از همه جریان های درگیر در خاک سوریه خواست تا به صورت فوری دست از اقدامات نظامی در این کشور برداشته و آتش بس در سراسر خاک سوریه به منظور امداد رسانی به مردم سوریه برقرار شود.

 

 

کد مطلب: 63455
زمان انتشار: دوشنبه 7 اسفند 1396 - 11:11:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب