به روز شده: 9 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 63483
زمان انتشار: دوشنبه 7 اسفند 1396 - 14:40:47

انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از تشدید سرکوب فعالان در مصر

انتقاد دیده‌بان حقوق بشر از تشدید سرکوب فعالان در مصر
بیداری اسلامی > مصر  - گروه دیده‌بان حقوق بشر از مقام‌های مصری به سبب بازداشت‌های "خودسرانه" مخالفان سیاسی عبد الفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه آینده میلادی انتقاد کرد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه خود بر لزوم آزادی  عبدالمنعم ابوالفتوح، از رهبران سابق گروه اخوان‌المسلمین که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 کاندیدا شده و اوایل ماه جاری میلادی به همراه چند تن دیگر دستگیر شد تاکید کرد.

دادگاه مصر پیشتر دستور بازداشت و حبس ابو الفتوح ۶۶ ساله و ۱۵ تن دیگر را که نامشان در "فهرست تروریستی" ذکر شده و بازگشت وی از لندن به قاهره را صادر کرد.

وزارت کشور مصر اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بازداشت ابوالفتوح به دلیل ارتباط وی با تشکیلات اخوان‌المسلمین در خارج و داخل کشور جهت اجرای طرح‌ بی‌ثباتی مصر، صورت گرفته است.

ابوالفتوح، تا سال ۲۰۱۱ میلادی از اعضای مهم گروه اخوان المسلمین بود. او در سال ۲۰۱۲ میلادی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود و هم‌اکنون رئیس حزب "مصر قدرتمند" است.

دیده بان حقوق بشر اعلام کرد، تشدید سرکوب و استفاده از اتهامات مربوط به تروریسم علیه فعالان صلح طلب نمایانگر راهبرد دولت مصر برای ساکت کردن صداهای منتقدان در آستانه برگزاری انتخابات است.

 

 

کد مطلب: 63483
زمان انتشار: دوشنبه 7 اسفند 1396 - 14:40:47
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین