به روز شده: 5 ساعت و 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 63489
زمان انتشار: سه شنبه 8 اسفند 1396 - 08:02:42

رایزنی های وزیر دادگستری کشورمان با وزیر امور خارجه ونزوئلا در ژنو

رایزنی های وزیر دادگستری کشورمان با وزیر امور خارجه ونزوئلا در ژنو
قوه قضائیه  - سیدعلیرضا آوایی، وزیر دادگستری کشورمان که برای شرکت و سخنرانی در نشست عالیرتبه سی و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر در راس هیاتی عازم ژنو شده است، با وزیر امور خارجه ونزوئلا دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، آوایی در این دیدار با اشاره به وجود مشترکات فراوان بین دو کشور از جمله استقلال، مخالفت با یکجانبه گرایی و استفاده ابزاری از حقوق بشر، از تلاش های ونزوئلا به عنوان رییس جنبش عدم تعهد در دفاع از مواضع این جنبش قدردانی و ابراز امیدواری کرد که همکاری های ایران و ونزوئلا در مقابله با یکجانبه گرایی تداوم یابد.

وزیر دادگستری افزود: علیرغم تمامی فشارها و دشمنی ها و تحریم ها علیه ملت ایران، اعتماد به نفس در مردم تقویت شد که موجب شکوفایی استعدادهای ملت و پیشرفت های عظیم علمی و صنعتی شده است.

وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز با اشاره به روابط حسنه و برادرانه موجود فیمابین دو کشور، گفت آمریکا چالش های متعددی را فراروی کشورهایی قرار می دهد که سعی می کنند مستقل باشند. جرج آریزا ضمن انتقاد از دشمنی های آمریکا با کشورش، افزود: این کشور با سوءاستفاده از افکار عمومی و رسانه ها، از هم اکنون اعلام کرده که نتیجه انتخابات دو ماه دیگر ریاست جمهوری در ونزوئلا را نمی پذیرد. وی ضمن حمایت از مواضع منطقه ای و بین المللی ایران، بر ضرورت تداوم رایزنی ها و تعاملات تاکید کرد.
گفتنی است معاون وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی نیز در حاشیه اجلاس شورای حقوق بشر، با وزیر دادگستری کشورمان دیدار و گفتگو کرد. آوایی در این دیدار با اشاره به گفتگوهای موجود دو کشور در حوزه حقوق بشر، بر ضرورت تداوم اینگونه تعاملات و همچنین رایزنی های نزدیک در مجامع بین المللی تاکید کرد. معاون وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی نیز با اشاره به روابط حسنه و قوی دوجانبه فیمابین دو کشور، اظهار امیدواری کرد که همکاری ها و تعاملات طرفین در سازمان های بین المللی توسعه یابد.
لازم به توضیح است سی و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر از هفتم اسفندماه و به مدت چهار هفته آغاز به کار کرد. در سه روز نخست این اجلاس موسوم به نشست عالیرتبه، سران کشورها و وزرای ذی ربط به تشریح مواضع خود درخصوص ابعاد ملی، منطقه ای و بین المللی حقوق بشر می پردازند. از کشورمان نیز، سید علیرضا آوایی، وزیر دادگستری، در این نشست شرکت کرده است. آوایی را در این سفر کاظمی نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، غریب آبادی معاون امور بین الملل و همکاری های بین المللی قضایی ستاد حقوق بشر، عباسی معاون امور بین الملل و حقوق بشر وزارت دادگستری، و ترکی دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح (تهران) همراهی می کنند.

کد مطلب: 63489
زمان انتشار: سه شنبه 8 اسفند 1396 - 08:02:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری