به روز شده: 8 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 63602
زمان انتشار: چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 15:57:08

ابتکار: باید مشکلات زنان را شناسایی و برای رفع آنها تلاش کنیم

ابتکار: باید مشکلات زنان را شناسایی و برای رفع آنها تلاش کنیم
زنان  - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت:باید ضمن کمک به ارتقای سطح آگاهی زنان و خانواده، مشکلات این حوزه را شناسایی و راهکارها و سیاست ها را اعلام کنیم و در مجموع موضوع زن را ملی ببینیم.

به گزارش ایرنا، معصومه ابتکار روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته زن ضمن تبریک این ولادت افزود: باید از نگاه خاص، باندی، جناحی و محدودکننده پرهیز کنیم و موضوع زنان را ملی کنیم.
وی اظهار داشت: فعالیت هایی به مناسبت این هفته در کشور با هماهنگی ستادی که به همین منظور تشکیل شده است، انجام شده تا هفته زن با رویکرد کاربردی و موثر در بهبود وضعیت زنان باشد و صرفا یک مراسم تشریفاتی نباشد.
وی ادامه داد: همچنین باید همکاری فراقوه ای داشته باشیم تا شاهد پیشرفت های بیشتر در حوزه زنان باشیم.
ابتکار ادامه داد: علاقه مندیم نگاه طبقه بندی سنی در میان زنان و دختران از جمله کودکان، دختربچه ها، نوجوانان، زنان جوان، بزرگسال و سالمند را داشته باشیم چون هرکدام از این گروهها مشکلات خاص خودشان را دارند و قطعا مورد توجه قرار می گیرند.
وی اضافه کرد: گزارش هایی از استانها دریافت کرده ایم و موضوعات مختلفی را درباره اشتغال و معرفی انواع مشاغلی که توسط زنان دنبال می شود را مطرح کردند و ما اولین فعالیت مرتبط با حوزه زنان و هفته زن با عنوان نقش فناوری اطلاعات در توان افزایی بانوان را برگزار کردیم و هدف این است که مجموعه برنامه هایی برای توان افزایی زنان با همکاری دولت و بخش خصوصی داشته باشیم.
وی به برگزاری یک نشست بین المللی در حوزه زنان در سال آینده هم اشاره کرد و گفت: استان ها در حوزه اشتغال فعالیت های زیادی دارند که به آنها در هفته زن پرداخته می شود.
وی ادامه داد: همچنین برای توان افزایی زنان و دختران روستایی و عشایر به ویژه بازماندگان از تحصیل برنامه هایی داریم که در هفته جاری تفاهم نامه ای در این زمینه با نهضت سوادآموزی منعقد کردیم تا این دختران را به نظام آموزش برگردانیم.
ابتکار اضافه کرد: همچنین کمک به اشتغال پایدار، توان افزایی زنان و بازگرداندن ٢ هزار و ٣٠٠ دانش آموز دختر عشایر به نظام آموزشی و تاب آوری اجتماعی، حقوق شهروندی و حقوق زن در خانواده از دیگر برنامه های ما در هفته جاری است.
وی ادامه داد: اکنون گفت و گوی ملی خانواده در ١٠ استان کلید خورد و به این شکل است که ما فکر می کنیم باید برای خانواده ایرانی که با آسیب هایی روبرو است فعالیت هایی را انجام دهیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: ما معتقدیم تاب آوری اجتماعی از درون خانواده ها شروع می شود و گفت و گوی بین نسلی را نیز در برنامه های این معاونت داریم.
وی موضوع گفت و گوی بین نسلی برای رسیدن به خانواده سالم را ضروری دانست و گفت: ما معتقدیم باید برگزاری این گفت و گو در کشور نهادینه شود. 

کلید واژه: زنان - حقوق زنان
کد مطلب: 63602
زمان انتشار: چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 15:57:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب