به روز شده: 6 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 63782
زمان انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396 - 08:57:34

سخنگوی وزارت خارجه: اطلاعی از سرنوشت لوینسون نداریم

سخنگوی وزارت خارجه: اطلاعی از سرنوشت لوینسون نداریم
حقوق بشر  > ایران  -  قاسمی در واکنش به بیانیه وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با «رابرت لوینسون» گفت: جمهوری اسلامی ایران در گذشته بارها اعلام کرده که این فرد در یک مقطعی به ایران سفر کرده و سپس از ایران خارج شده و پس از ترک خاک ایران نیز دیگر هیچگونه اطلاعی از سرنوشت وی ندارد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با «رابرت لوینسون» مأمور سابق اف بی آی گفت: جمهوری اسلامی ایران در گذشته بارها اعلام کرده است که این فرد در یک مقطعی به ایران سفر کرده و سپس از ایران خارج شده است و پس از ترک خاک ایران نیز دیگر هیچگونه اطلاعی از سرنوشت وی ندارد.

سخنگوی وزارت امورخارجه با تأکید بر رویکرد انسانی ایران نسبت به این موضوع در جهت کمک به خانواده نامبرده، افزود: جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی به دولت آمریکا در این زمینه ندارد و کمک های ایران در گذشته نیز براساس ملاحظات انسانی بوده است.

قاسمی با اشاره به اینکه پیش از این مقامات آمریکایی تأیید کرده بودند که موقعیت این مأمور سابق اف بی آی را در مکانی در جنوب آسیا شناسایی کرده اند، گفت: طرح اتهام عدم همکاری ایران در این زمینه، نیز بی شک موضوع بی پایه و اساسی است؛ چرا که جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن مسائل انسانی، از هیچ کمکی در این ارتباط دریغ نکرده است.

قاسمی افزود: کمک ها و همکاری های جمهوری اسلامی ایران در موضوع این تبعه آمریکایی در حالی صورت گرفته است که در مقابل، دولت آمریکا درخصوص کمک به شهروندانی ایرانی بازداشتی در آمریکا رویکردی غیر انسانی در پیش گرفته و نه تنها آنها را با اتهامات واهی مانند نقض تحریم های آمریکا در زندان و بازداشت های طویل المدت نگه داشته، بلکه اجازه دیدار خانواده های آنها را نیز نمی دهد.

کد مطلب: 63782
زمان انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396 - 08:57:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب