به روز شده: 1 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 63794
زمان انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396 - 12:13:25

کشورهای عربی برای خرید برنامه‌های جاسوسی میلیون‌ها دلار هزینه کرده‌اند

حقوق بشر  > جهان  - تحقیقات رسانه‌های انگلیسی نشان می‌دهند که چند کشور عربی از سال ۲۰۱۵ برنامه‌های جاسوسی را به ارزش چندین میلیون دلار از انگلیس خریداری کرده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، براساس گزارش ایندیپندنت و میدل ایست آی انگلیس، برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در صدر لیست مشتریان در معاملات برنامه‌های جاسوسی هستند. اسرائیل و بعد عراق نیز به این لیست اضافه می‌شوند.

مصر، بحرین، لبنان، تونس، الجزایر و مراکش با صدها میلیون دلار این برنامه‌ها را خریداری کرده‌اند.

بحرین در رأس این لیست قرار دارد که نیم میلیون دلار برای خرید این برنامه هزینه کرده است. بعد لبنان با ۳۲۲.۷۰۰ دلار در جایگاه دوم، الجزایر با ۲۲۵ هزار دلار در جایگاه سوم. البته مراکش هم ۲۰۷.۸۴۳ دلار و تونس ۲۵۱.۷۷۰ دلار برای خریدن این برنامه‌ها هزینه‌ کرده‌اند.

این تجهیزات جاسوسی برنامه‌هایی درباره رصد تماس‌ها و برنامه‌های دیگری است که اجازه دستیابی به پست الکترونیکی و موبایل را می‌دهد.

این درحالی است که نشست امنیت جهانی این هفته در لندن برگزار می‌شود و قرار است چندین مسؤول عرب در آن حضور یابند. مخالفان تجارت سلاح در جهان اعلام کرده‌اند که قصد دارند به این نشست اعتراض کنند. آن‌ها معتقدند که این برنامه‌ها به عنوان ابزاری برای سرکوب آزادی‌ها و نقض حقوق بشر استفاده می‌شود.

 

 

کد مطلب: 63794
زمان انتشار: یکشنبه 20 اسفند 1396 - 12:13:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب