به روز شده: 1 روز و 2 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 63833
زمان انتشار: دوشنبه 21 اسفند 1396 - 13:24:35

علی بخشی: اجساد قربانیان سقوط هواپیمای ترکیه در حال انتقال به پزشکی قانونی است

حقوق بشر  > جهان  -  مدیر کل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه که شب گذشته در حوالی شهرکرد اتفاق افتاد، به پائین کوهستان منتقل و در حال انتقال به پزشکی قانونی شهرکرد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور،  مدیر کل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه که شب گذشته در حوالی شهرکرد اتفاق افتاد، به پائین کوهستان منتقل و در حال انتقال به پزشکی قانونی شهرکرد است. 

مهرداد علی بخشی افزود: در پی وقوع این حادثه ۱۱ سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند که اجساد آنان به پزشکی قانونی تحویل داده شد و هم اکنون برای انجام مراحل شناسایی و تعیین هویت در حال انتقال به مرکز پزشکی قانونی شهرستان شهر کرد است.

وی تصریح کرد: مراحل شناسایی و تشخیص هویت این اجساد مطابق با پروتکل‌های موجود که شامل معاینه اجساد، بررسی مشخصات، تن پیمایی اجساد و سایر آزمایش‌ها و مراحل تخصصی می‌شود انجام خواهد شد.

مدیر کل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به مراجعه تعدادی از افراد خانواده‌های قربانیان این حادثه اظهار داشت: در صورت نیاز از خانواده‌های کشته شدگان سقوط هواپیما برای تهیه پروفایل ژنتیکی و تطبیق و احراز هویت، نمونه اخذ می‌شود.

یادآور می‌شود شب گذشته یک فروند جت شخصی که در مسیر شارجه (امارات متحده عربی) -استانبول (ترکیه) در حرکت بود در حوالی شهرکرد سقوط کرد و همه ۱۱ سرنشین آن جان خود را از دست دادند. 

کلید واژه: ترکیه - پزشکی قانونی
کد مطلب: 63833
زمان انتشار: دوشنبه 21 اسفند 1396 - 13:24:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب