به روز شده: 7 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 63904
زمان انتشار: چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 21:57:45
در نشست دبیر ستاد حقوق بشر با نمایندگان جنبش غیر متعهد مطرح شد:

حقوق بشر باید در نهاد جامعه ریشه داشته باشد/ واردات حقوق بشر به مثابه یک کالای بسیار مخرب است

حقوق بشر باید در نهاد جامعه ریشه داشته باشد/ واردات حقوق بشر به مثابه یک کالای بسیار مخرب است
حقوق بشر  > ستاد حقوق بشر  - نمایندگان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد روز چهارشنبه با دبیر ستاد حقوق بشر ایران دیدار کردند و در جریان مهمترین دستارودهای حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، نمایندگان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد روز چهارشنبه با دبیر ستاد حقوق بشر ایران دیدار کردند و در جریان مهمترین دستارودهای حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.

در این دیدار که در مقر سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شد، محمدجواد لاریجانی گزارشی از دستاوردها و ابتکارات ایران در زمینه حقوق بشر ارائه نمود.

لاریجانی توضیحاتی درباره ساختار سیاسی و اجتماعی و مبانی فکری انقلاب اسلامی مطرح کرده و نهاد قدرت در ساختار سیاسی ایران را منتخب مستقیم یا غیرمستقیم مردم دانست.

دبیر ستاد حقوق بشر تاکید کرد: ایجاد حقوق بشر در کشورها مساله‌ای وارداتی نیست و باید مانند یک درخت، در نهاد جامعه ریشه دوانده و در جامعه ترویج شود؛ واردات حقوق بشر به مثابه یک کالا نه تنها موفق نخواهد بود، بلکه تاثیر مخرب نیز خواهد داشت.

وی منطق عقلانیت اسلامی که مبنای فکری قانونگذاری جمهوری اسلامی را تبیین کرد و با ذکر مواردی از تجارب قانونگذاری و حقوق بشر ایران سخن گفت. لاریجانی بهبود آموزش زنان و دختران، طرح مقابله با خشونت علیه زنان، اصلاح قانون اعدام مواد مخدر و ... را از جمله اقدامات مفید ایران دانستد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در همین راستا با اشاره به گسترش کشت و تولید مواد مخدر پس از حضور آمریکا و ناتو در افغانستان، مبارزه ایران با قاچاق مواد مخدر به اروپا را دشوار و خطرناک دانست و از کشورهای عضو جنبش عدم تعهد دعوت کرد تا در حرکتی مشترک به دنبال قطعنامه ای برای مبارزه جهانی با مواد مخدر باشند.

در ادامه نشست نمایندگان کشورهای مختلف با مفید دانستن این نشست و اشتراک تجارب ایران برای همکاری با ایران در زمینه حقوق بشر ابراز امیدواری کردند.

نماینده ونزوئلا، به عنوان رییس دوره‌ای عدم تعهد، نیز ابتکار ایران برای برگزاری چنین نشستی برای اشتراک مساعی و تجارب را بسیار مفید دانست و ضمن قدردانی از این اقدام ایران، از سایر اعضای این جنبش نیز دعوت کرد به این روند ادامه دهند.

گفتنی است، مشروح این دیدار در اینجا موجود است.

کد مطلب: 63904
زمان انتشار: چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 21:57:45
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب