به روز شده: 1 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 63910
زمان انتشار: پنجشنبه 24 اسفند 1396 - 13:53:09

تدادم انقلاب بحرین/ناکامی هفت ساله سعودی در سرکوب شیعیان

بیداری اسلامی > بحرین  -  با گذشت هفت سال از ورود سعودی‌ها به بحرین برای حمایت از رژیم آل خلیفه و با وجود یورش‌های سرکوبگرانه و بازداشت‌های برنامه ریزی شده و احکام اعدام و حبس، حضور نیرو‌های سعودی در خاموش کردن انقلاب مسالمت آمیز مردمی که خواستار تغییر است، ناموفق بوده است.

به گزارش صدا وسیما، با گذشت هفت سال از ورود سعودی‌ها به بحرین برای حمایت از رژیم آل خلیفه و با وجود یورش‌های سرکوبگرانه و بازداشت‌های برنامه ریزی شده و احکام اعدام و حبس، حضور نیرو‌های سعودی در خاموش کردن انقلاب مسالمت آمیز مردمی که خواستار تغییر است، ناموفق بوده است.
تلویزیون المنار گزارش داد بیش از یکهزار نظامی سعودی با تجهیزات و سلاح‌های خود، در ماموریتی امنیتی، وارد بحرین شدند و دلیل این اقدام، مقابله با جنبش اعتراض آمیز مسالمت آمیزی بود که خواستار تغییر در این پادشاهی کوچک بود.
در سایه حضور نیرو‌های «سپر جزیره» (نیرو‌های سعودی)، اوضاع امنیتی در بحرین رو به وخامت بیشتری گروید، به گونه‌ای که پادشاه بحرین در تمامی مناطق این کشور حالت فوق العاده اعلام کرد و خشم رژیم از جنبش‌های اعتراض آمیز را به گونه‌ای عملی نشان داد.
اولین مقصد نیرو‌های بحرینی با حمایت نیرو‌های سپر جزیره، میدان الولوه در مرکز منامه پایتخت بحرین بود، میدانی که به نمادی برای تظاهرکنندگان خواستار اصلاحات تبدیل شد. پلیس بحرین با حمایت بالگرد‌ها و خودرو‌های زرهی که اقدام به بستن راه‌های منتهی به پایتخت کردند، حمله شدیدی علیه تحصن کنندگان در آن میدان ترتیب داد و سپس میدان اللولوه را به طور کامل تخریب کرد.
شدت عملیات‌های امنیتی در روستا‌ها و شهر‌های بحرینی بالا گرفت و بسیاری از فعالان سیاسی و کارکنان بخش پزشکی و کارمندان دولتی و مراکز عمومی و همچنین ورزشکاران و کارمندان اماکن و باشگاه‌های ورزشی بازداشت شدند. تدابیر خودسرانه کمسالان و بزرگسالان، زنان و مردان و کودکان را شامل شد و حتی مساجد و حسینیه‌ها نیز از تعدی‌ها در امان نبودند. همچنین دستگاه قضای رژیم بحرین، ده‌ها حکم خودسرانه از جمله اعدام و سلب تابعیت و اخراج صادر کرد.
اما همه این حمایت‌های عربستان از رژیم بحرین، فرزندان انقلاب را از ادامه دادن به مبارزه مسالمت آمیز خود باز نداشت و سعودی‌ها در از بین بردن رویای تغییر از هفت سال گذشته تا به امروز، ناکام مانده اند.

کلید واژه: شیعیان بحرین - بحرین
کد مطلب: 63910
زمان انتشار: پنجشنبه 24 اسفند 1396 - 13:53:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین