به روز شده: 5 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 63936
زمان انتشار: یکشنبه 27 اسفند 1396 - 09:05:23

جهانگیر: توسعه قضایی و اقدامات تامینی محور اصلی برنامه‌های سازمان زندان‌ها در سال ۹۶ بوده است

جهانگیر: توسعه قضایی و اقدامات تامینی محور اصلی برنامه‌های سازمان زندان‌ها در سال ۹۶ بوده است
قوه قضائیه  -  رئیس سازمان زندان‌ها گفت: رویکرد سازمان زندان‌ها در سال جاری توسعه اقدامات قضایی و خدمات حمایتی بوده و برای توسعه هرچه بیشتر این خدمات باید فعالیت‌های سازمان را شناسنامه دار کنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان زندانها، علی اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندانها در نشست شورای معاونان این سازمان با اشاره به عملکرد این سازمان در سال ۱۳۹۶ گفت: رویکرد سازمان زندان‌ها توسعه اقدامات قضایی و خدمات حمایتی است و برای توسعه هرچه بیشتر این خدمات باید فعالیت‌های سازمان را شناسنامه دار کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها با تاکید بر ضرورت توسعه قضایی گفت: در یکسال گذشته تلاش‌های بسیاری برای ارائه انواع تسهیلات قضایی از جمله اعطای مرخصی‌ها، عفو‌ها و تخفیف در مجازات برای زندانیان فراهم آوردیم.

وی افزود در یکسال گذشته در حوزه ساماندهی محکومین و فراهم آوردن شرایط آزادی محکومین جرایم عمدی معسر که دوران حبس خود را سپری کرده بودند توانستیم با کمک مردم و خیرین عزیز تعداد قابل توجهی از این زندانیان را آزاد کنیم.

جهانگیر ارائه پیشنهادت در خصوص عفو معیاری را نیز یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در سال ۹۶ عنوان کرد.

مشاور رئیس دستگاه قضا با اشاره به خدمات بهداشتی و درمانی در زندان‌ها گفت: توسعه قرنطینه ها، جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار، توسعه درمان معتادین با استفاده از دارو‌های نگهدارنده (متادون درمانی)، اجرای طرح‌های واکسیناسیون زندان‌ها و توسعه بهداشت محیطی و فردی در زندان‌ها را از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در این حوزه خواند.

این مقام ارشد قضایی در ادامه افزود: حوزه اقدامات تامینی بخش دیگری از فعالیت‌های سازمان زندان‌ها است که در سال‌های اخیر توجه بسیاری به این حوزه شده است.

وی گفت: ارائه آموزش‌های مختلف به خانواده‌های زندانیان با رویکرد محوریت خانواده، پیشگیری از وقع جرم و شناخت آسیب‌های اجتماعی، بازگرداندن فرزندان ترک تحصیل کرده زندانیان به کلاس‌های درس با همکاری وزارت آموزش و پروش و استفاده از ظرفیت خیرین در انجمن‌های حمایت از خانواده‌های زندانیان سه اقدام عمده در حوزه اقدامات تامینی در سال ۹۶ بود.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی در زندان‌ها بیان داشت: خوشبختانه با تلاش کارگزاران فرهنگی در زندان‌های سراسر کشور این سازمان برای دهمین سال پیاپی عنوان دستگاه برتر در اقدامه نماز را در سطح کشور بدست آورد.

جهانگیر در بخش پایانی سخنان خود به مقوله امنیت در زندان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: امنیت در زندان‌ها پیش شرط اجرای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و حمایت از زندانیان است از این رو در سال جاری علاوه بر اجرای طرح‌های آموزشی برای یگان‌های حفاظت زندان‌ها و ادارات بازرسی و حفاظت، تمامی زندان‌ها در طول شبانه روز به طور برنامه ریزی شده و غیرمترقبه مورد بازدید، بازرسی و سرکشی قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: هرگز اجازه نمی‌دهیم زندان محلی امن برای اقدامات افراد قانون گریز و ناامن کنندگان جامعه برای ادامه فعالیت‌های بزهکارانه باشد.

شایان ذکر است در ادامه این نشست رئوس مختلف برنامه‌های سازمان زندان‌ها در سال جاری و سال آتی مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

کد مطلب: 63936
زمان انتشار: یکشنبه 27 اسفند 1396 - 09:05:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری