به روز شده: 1 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 63968
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 10:26:15

رژیم سعودی ۱۵ شیعه عربستانی را اعدام می کند

رژیم سعودی ۱۵ شیعه عربستانی را اعدام می کند
بیداری اسلامی > عربستان سعودی  - عزم سعودی‌ها برای اعدام ۱۵ شیعه این کشور به جرم ترویج مذهب شیعه و جاسوسی برای ایران! با واکنش سازمان ملل مواجه شده است.


 

به گزارش ابنا، منطقه العوامیه بارها شاهد هجوم نیروهای امنیتی بوده و ده‌ها تن اعدام و صد‌ها تن دیگر زندانی شده‌اند. حالا، کارشناسان سازمان ملل می‌گویند آل‌سعود قصد دارد ۱۵ نفر دیگر از شیعیان این کشور را اعدام کند.

به گفته کارشناسان سازمان ملل اعدام قریب‌الوقوعی که «عباس حسن» و شماری دیگر از شیعیان عربستان با آن روبه رو هستند، مایه نگرانی است. این کارشناسان از مقامات سعودی خواستند احکام اعدام صادره علیه این افراد را لغو کنند.

عربستان به ۳۲ نفر از شیعیان این کشور اتهاماتی نظیر جاسوسی برای ایران، حمایت مالی از تروریسم و ترویج مذهب شیعه را نسبت داده است. این در حالی است که برای ۱۵ نفر از این افراد حکم اعدام صادر کرده است.

در بیانیه کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد آمده است: دادگاه کیفری ریاض «عباس حجی الحین» و ۱۴ تن دیگر را در دسامبر(دی ماه) ۲۰۱۶ به اعدام محکوم و حکم اعدام شماری دیگر را تایید کرده است.

به گفته کارشناسان سازمان ملل، احکام مذکور هم‌اکنون برای تایید به پادشاه این کشور ارجاع شده است.

براساس بیانیه کارشناسان مذکور، از افرادی که به اعدام محکوم شده‌اند، تحت شکنجه اعتراف گرفته شده و بازداشت شدگان از وضعیت جسمی و روحی و روانی نامطلوبی برخوردارند و از درمان لازم محروم هستند.

قوه قضائیه عربستان همچنین در دسامبر(دی ماه) ۲۰۱۶ میلادی ۱۵ نفر از یک گروه ۳۲ نفره متشکل از شیعیان این کشور را به اتهام آنچه جاسوسی برای ایران خواند، به اعدام محکوم کرد.

 

 

کد مطلب: 63968
زمان انتشار: دوشنبه 28 اسفند 1396 - 10:26:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین