به روز شده: 8 ساعت و 32 دقیقه قبل
کد مطلب: 64153
زمان انتشار: چهارشنبه 15 فروردین 1397 - 14:36:38

راشد الراشد: برگزاری فرمول یک در بحرین جنایت علیه ملت است

راشد الراشد: برگزاری فرمول یک در بحرین جنایت علیه ملت است
بیداری اسلامی > بحرین  - یک معارض بحرینی تاکید کرد با توجه به سرکوب شدید مردم همچنین وجود هزاران زندانی سیاسی در زندان‌های کشور برگزاری مسابقات فرمول یک سرپوش گذاشتن بر تمامی این جنایتهاست.

به گزارش تسنیم، دکتر "راشد الراشد" عضو جنبش عمل اسلامی بحرین و یکی از معارضان این کشور، برگزاری مسابقات فرمول یک در بحرین را به توجه به ادامه سرکوب مردم تاسف برانگیز دانست و در این باره گفت: آل خلیفه تلاش می کند با توجه به اعتراضات مردمی گسترده و سرکوب شدید معترضان توسط نیروهای امنیتی، وجهه خود نزد فکار عمومی جهانی را بهبود دهد از این روز بودجه ای چند صد میلیون دلاری را به بحث روابط عمومی در سطح بین الملل اختصاص داده است تا شاید بتواند تصویری که انقلاب مردمی بحرین از این رژیم دیکتاتوری ترسیم کرده است را از بین ببرد.

وی ادامه داد: در هیمن راستا رژیم آل خلیفه برای سرپوش گذاشتن بر بسته شدن افق هرگونه آشتی میان ملت و رژیم حاکم و دیگر جریانات در داخل کشور، به برگذاری مسابقه اتمبیل رانی بین المللی فرمول یک روی آورده است و ما به عنوان معارضان سیاسی بحرینی هدف رژیم حاکم از برگزاری این مسابقات در داخل کشور و در حالی که با بحران پیچیده ای روبرو هستیم را می دانیم.

او همچنین توضیح داد: معارضان در ابتدا از برگزار کنندگان مسابقات فرمول یک در خواست کردند تا با توجه به خفقان سیاسی موجود در داخل کشور و رویارویی های موجود میان مردم و نیروهای امنیتی و حفظ امنیت تمام شرکت کنندگان در این مسابقات در مورد برگزاری آن در داخل بحرین تجدید نظر کنند.

دکتر راشد الراشد در بخش دیگری از سخنانش گفت: برگزاری این مسابقه ممکن است به اشتباه به افکار عمومی جهان نشان دهد که وضعیت بحرین آرام و پایدار است به همین دلیل از مردم خواستیم تا در محکومیت برگزاری این مسابقات در داخل بحرین راهپیمایی کنند. برپایی این مسابقات در حالی که خون مردم ریخته می شود و بیش از 7 هزار نفر که در میانشان زن و کودک نیز وجود دارد در زندان ها بسر می برند، تنها برای بهبود وجهه رژیم حاکم است، بر پایی مسابقات فرمول یک در چنین شرایطی خود یک جنایت دیگر است.

این معارض بحرینی ادامه داد: در سالهای آغازین انقلاب، برگزار کنندگان این مسابقه به درخواست های ما پاسخ مثبت داده و از برگزاری آن در داخل بحرین خودداری کردند اما به نظر می رسد آل خلیفه با پرداخت مبالغ کلان نظر برگزارکنندگان فرمول یک را تغییر داده است و آنان دیگر به درخواست های معارضان و سازمان های حقوقی و سیاسی جهانی برای بازنگری در برگزاری این مسابقات در داخل بحرین پاسخ نمی دهند. متاسفانه امروز سیاست مداران می توانند اینگونه سازمان ها که به دنبال سود بیشتر هستند را با پول بخرند.

وی درپایان گفت: معارضان از مردم خواسته اند تا برای اعلام مخالفت با برگزاری مسابقات بین المللی اینچنینی در داخل بحرین اقدام به راهپیمایی کنند تا پیام اعتراضشان به مسئولان فرمول یک و هواداران آن برسد و همگان بدانند که ملت بحرین با توجه به شرایطی که دارد از اینگونه مسابقات استقبال نمی کند زیرا انتظار دارد که اینگونه مسابقات در شرایط بهتری انجام شوند.

 

کلید واژه: شیعیان بحرین - بحرین
کد مطلب: 64153
زمان انتشار: چهارشنبه 15 فروردین 1397 - 14:36:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین