به روز شده: 1 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 64227
زمان انتشار: دوشنبه 20 فروردین 1397 - 07:55:04

گزارشی از جولان چاقوکش‌ها درخیابان‌های انگلیس

گزارشی از جولان چاقوکش‌ها درخیابان‌های انگلیس
حقوق بشر  > جهان  - جرایم خشونت‌بار در پایتخت انگلیس در سال 2018 افزایش شدیدی داشته به گونه‌ای که در دو ماه نخست سال جاری این خشونت‌ها 50 قربانی گرفته و پلیس انگلیس اعلام کرده که 300 نیروی اضافی را در این شهر مستقر خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، جرایم خشونت‌بار در پایتخت انگلیس در سال 2018 افزایش شدیدی داشته به گونه‌ای که در دو ماه نخست سال جاری این خشونت‌ها 50 قربانی گرفته است.

آمارهای رسمی نشان می دهد که پلیس لندن طی دو ماه گذشته تحقیقات بیشتری درباره پرونده های قتل نسبت به پلیس نیویورک انجام داده است. این در شرایطی است که شهردار لندن قول داده است تا با خشونت در سطح خیابان ها مقابله کند.

بر اساس آمارهای پلیس لندن، 15 مورد قتل در این منطقه در ماه فوریه رخ داده است. این رقم در نیویورک به 14 مورد رسیده است. در ماه مارس نیز لندن شاهد 22 مورد قتل بوده و این رقم در نیویورک به 21 مورد رسیده بود.

پلیس لندن برای برقراری امنیت بیشتر و مقابله با موج جرم و جنایت در پایتخت، ماموران بیشتری در سطح شهر مستقر کرده است. قرار است 300 مامور پلیس نیز به نقاطی از شهر که شاهد جرایم خشونت‌ باری بوده‌ اند، اعزام شوند.

از پلیس درخواست شده تا با استفاده از اختیارات خود در مناطقی که شاهد بیشترین خشونت‌ها بوده، فعال‌تر باشد و با بازرسی از افراد، سلاح‌های احتمالی آنها را توقیف کند

پنجشنبه گذشته پنج نوجوان طی 90 دقیقه قبل از غروب آفتاب با ضربات چاقو زخمی شدند و یکی از آنها یک نوجوان 13 ساله بود. همه این حملات طی یک هفته گذشته در شهر لندن رخ داد و به نظر می رسد پایتخت انگلیس با موجی از خشونت مواجه است. پس از یک دوره طولانی که جرائم خشن روند نزولی داشت، لندن امسال تاکنون به طور میانگین شاهد سه قتل در هر هفته بوده است.

 

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

پلیس لندن اعلام کرده که به دلیل افزایش بی‌سابقه چاقوکشی در خیابان‌های پایتخت انگلیس، 300 نیروی امنیتی در سطح شهر مستقر خواهد کرد.

اطلاعات پلیس انگلیس نشان می‌دهد که بیش از 37 هزار مورد خشونت با چاقو و حدود 7 هزار مورد خشونت با سلاح گرم در سراسر انگلیس در طول یک سال و تا سپتامبر سال 2017 روی داه و این آمار برای لندن حدود 13 هزار مورد خشونت با چاقو است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن 2500 مورد افزایش داشته است.

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ملی انگلیس، خشونت با سلاح سرد در این کشور در طول 12 ماه تا سپتامبر سال 2017 افزایشی 21 درصدی داشته است.

خشونت با سلاح سرد در لندن نسبت به سال گذشته افزایشی 23 درصدی داشته و به بالاترین سطح در طو 6 سال گذشته رسیده است.

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

«صادق خان»، شهردار لندن در واکنش به این افزایش بی‌سابقه گفته است: این آمار نشان دهنده انعکاسی فاجعه‌بار از دولتی است که به طور ناامید کننده‌ای در طول 8 سال گذشته در زمینه مبارزه با جرایم و نیز بررسی دلایل آنها بسیار ضعیف عمل کرده است.

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

یکی از مقامات سابق پلیس انگلیس نیز در این باره گفته است: خشونت در حال افزایش است و به نظر می‌رسد که پلیس کنترل خیابان‌های لندن را از دست داده است.

«ویکتور اولیسا»، رئیس سابق پلیس تاتنهام افزایش حملات با چاقو و سایر اقدامات خشونت‌آمیز را به کاهش بودجه نسبت داده و هشدار داده است چنانچه با این مسئله برخورد نشود، شرایط بدتر نیز خواهد شد.

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

اولیسا در توصیف این وضعیت گفته است: مردم می‌گویند پلیس را دیگر در اطراف خود نمی‌بینند، افرادی که من با آنها گفتگو کردم اینگونه تصور می‌کنند که پلیس کنترل اماکن عمومی و خیابان‌ها را از دست داده است.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که  6 مورد حمله با چاقو ظرف مدت 90 دقیقه در سراسر شهر لندن روی داد.

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

افراد و گروه‌های دیگری در انگلیس نیز کاهش بودجه پلیس را دلیل این افزایش خشونت‌ها عنوان کردند و حزب کارگر انگلیس اعلام کرد که کاهش 21 هزار نفری افسران پلیس از سال 2010 تاکنون عامل اصلی افزایش این خشونت‌ها به‌خصوص در لندن شده است.

وزاری دولت انگلیس در واکنش به این ادعا با تصویب طرحی 

ماه گذشته و در طول 2 هفته 13 نفر جان خود را در پی خشونت‌ با چاقو جان خود را از دست داده‌اند که در پی وقوع این حوادث،  خشونت در انگلیس و ولز از سال‌های 2010 و 2011 به بالاترین سطح خود رسیده است.

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

 

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

روزنامه گاردین در گزارشی به این خشونت‌ها پرداخته و می‌نویسد: انگلیس با یک «بحران قتل» مواجه است و یا با یک بحران گزارش‌دهی-وسیاست- ارائه آمار مواجه است.

 

افزایش شدید جرایم خشونت‌آمیز در لندن

افزایش وقوع قتل در انگلیس را باید به لیست جنایت‌هایی مانند اسیدپاشی، افزایش برده‌داری مدرن، تجاوز جنسی و آزار و اذیت مسلمانان اضافه کرد که در این کشور در حال افزایش هستند.

منبع: میزان

کد مطلب: 64227
زمان انتشار: دوشنبه 20 فروردین 1397 - 07:55:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد