به روز شده: 4 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 64306
زمان انتشار: یکشنبه 26 فروردین 1397 - 08:23:24

شلیک گاز اشک‌آور به سمت معترضان فرانسوی/ فیلم

حقوق بشر  > جهان  - پلیس با گاز اشک آور و هلی کوپتر و ماشین‌های آبپاش ضدشورش به تظاهرکنندگان فرانسوی حمله و آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار داد.

 

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، پلیس فرانسه در تظاهرات مردم شهر نانت در غرب این کشور در حمایت از اهالی نتردام دلاند و خشونت پلیس، با گاز اشک آور و هلی کوپتر و ماشین های آبپاش ضدشورش به تظاهرکنندگان حمله کرد و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد.

این تظاهرات، یک روز پس از حضور ادوار فیلیپ نخست وزیر و ژرار کلمب وزیر کشور فرانسه به منطقه نتردام دلاند صورت پذیرفت که در نهایت با خشونت پلیس مردم معترض متفرق و البته تعدادی هم بازداشت شدند. حدود یک هفته می شود که دولت فرانسه با حضور پلیس ضد شورش و ژاندارم ها اقدام به تخلیه ساکنان منطقه نتردام دلاند در غرب فرانسه کرده است.

ساکنان نتردام دلاند و مخالفان تخریب محیط زیست در مخالفت با ساخت فرودگاه در این منطقه اقدام به ساخت خانه در مزارعشان کرده اند اما دولت می گوید باید هرچه زودتر منطقه را ترک کنید. درگیری پلیس ضد شورش و ژاندارم فرانسه در این منطقه تاکنون حداقل 150 مجروح برجای گذاشته است. 

یکی از تظاهرکنندگان در شهر نانت در اثر استنشاق گاز اشک آور مسموم شد، رسانه های فرانسوی حال وی را نامساعد اعلام کرده اند.

منبع: صدا وسیما 

 

کد مطلب: 64306
زمان انتشار: یکشنبه 26 فروردین 1397 - 08:23:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب