به روز شده: 3 ساعت و 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 64316
زمان انتشار: یکشنبه 26 فروردین 1397 - 11:49:24

پیام اتحادیه جهانی علمای مسلمان به سران عرب

حقوق بشر  > جهان  -  اتحادیه جهانی علمای مسلمان در پیامی به نشست سران عرب، خواستار طراحی برنامه‌ای عملی برای آشتی فراگیر میان ملت ها، دولت‌ها و سران کشور‌های عربی و اسلامی شد.

به گزارش صدا وسیما، اتحادیه جهانی علمای مسلمان در پیامی به نشست سران عرب، خواستار طراحی برنامه‌ای عملی برای آشتی فراگیر میان ملت ها، دولت‌ها و سران کشور‌های عربی و اسلامی شد. 
پایگاه اینترنتی عربی ۲۱ نوشت، اتحادیه جهانی علمای مسلمان برای بیست و نهمین نشست سران عرب که فردا در عربستان برگزار خواهد شد، پیامی ارسال کرد. این اتحادیه در پیام خود، بر «لزوم مقابله با همه توان در برابر نقشه‌های صهیونیست‌ها و کسانی که با آن‌ها برای تقویت و تحکیم اشغالگری و مشروعیت بخشی به آن حتی در قدس شریف، همکاری می‌کنند» تاکید کرد. 
این اتحادیه از نشست سران عرب خواست طرحی برای آشتی فراگیر بین اعراب و انجام گفتگو‌های متمدنانه برای حل اختلافات، وضع کند. 
اتحادیه جهانی علمای مسلمان اعلام کرد از سران کشور‌های عربی می‌خواهد «برای برون رفت از رنج‌های امت اسلامی اعم از تفرقه و ضعف، به مسئولیت‌های خود عمل کنند.» این اتحادیه طراحی «برنامه‌ای عملی را برای آشتی فراگیر میان ملت‌ها و دولت‌ها و سران کشور‌ها و همچنین انجام گفتگو‌های متمدنانه برای حل اختلافات عربی و اسلامی» خواستار شد. 
این اتحادیه در پیام خود «طراحی برنامه‌ای عملی را برای نجات قدس و آزادسازی مسجد الاقصی، به جای ویران کردن امت اسلامی از داخل» خواستار شد. 
این اتحادیه همچنین با توصیه به نشست سران عرب، بر لزوم «حمایت از مقاومت شرافتمندانه و قانونی در برابر اشغالگری اسرائیل و حمایت از مدافعان، به جای حمایت از دشمن و متحدان آن، هدر دادن میلیارد‌ها دلار و تباه کردن توانمندی‌های کشور برای خرسند کردن آنها» تاکید کرد.
اتحادیه علمای جهانی مسلمان تاکید کرد «ارتش کشور‌های عربی و مسلمان برای رویارویی با دشمنان، و نه جنگ‌های داخلی، سرکوبگری و از بین بردن ملت ها، تاسیس شده است.»
عربی ۲۱ در پایان نوشت: بر اساس برخی منابع دیپلماتیک، موضوعاتی چون فلسطین، اوضاع سوریه، یمن و لیبی، جنگ با تروریسم، ایران و اختلافات میان کشور‌های عربی، در صدر موضوعات بحث و تبادل نظر در نشست سران عرب خواهد بود. 

کد مطلب: 64316
زمان انتشار: یکشنبه 26 فروردین 1397 - 11:49:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب