به روز شده: 8 ساعت و 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 64326
زمان انتشار: دوشنبه 27 فروردین 1397 - 08:54:26

محاصره منزل آیت الله عیسی قاسم/ فیلم

بیداری اسلامی > بحرین  - رژیم آل‌خلیفه منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم را با بلوک های سیمانی به محاصره نیروهای امنیتی درآورد و منزل ایشان را از منازل اطراف جدا کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رژیم آل‌خلیفه منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین را با حفاظ ها و بلوک های سیمانی به کلی به محاصره نیروهای امنیتی درآورده و منزل ایشان را از مناطق و منازل اطراف جدا کرده است.
اکنون 328 روز از اقامت اجباری و بازداشت خانگی آیت الله عیسی قاسم، 663 روز از محاصره امنیتی منطقه الدراز (محله سکونت آیت الله عیسی قاسم ) و 91 هفته از ممنوعیت برگزاری نماز جمعه شیعیان می گذرد.
رژیم آل خلیفه پس از اقدام به محاکمه و سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم در ماه ژوئن سال 2016 میلادی (اواخر خرداد 1395) منطقه الدراز محل سکونت این رهبر نهضت اسلامی بحرین را به محاصره و تحت کنترل امنیتی در آورده است و علاوه بر این از ماه مه 2017 (اوایل خرداد 1396) با محاصره نظامی منزل آیت الله عیسی قاسم بازداشت خانگی غیر قانونی این مرجع عالیقدر را نیز کلید زد.
آیت الله عیسی قاسم در طول مدت محاصره منطقه و منزل خود از دسترسی به درمان و معالجه محروم بوده است و حتی فرزندان وی نیز که در منزل ایشان سکونت ندارند امکان دسترسی به منزل شیخ را ندارند.
همچنین اقامه نماز جمعه شیعیان نیز در منطقه الدراز با آغاز محاصره منطقه از خرداد 1395 ممنوع شده است و از ورود امام جمعه و نمازگزاران دیگر مناطق به مسجد امام صادق (ع) جلوگیری می شود. 


منبع: صدا و سیما

 

کد مطلب: 64326
زمان انتشار: دوشنبه 27 فروردین 1397 - 08:54:26
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین