به روز شده: 7 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 64383
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 16:38:36

مرکز حقوق بشر بحرین: ۱۶۶۸ مورد سرکوب شهروندان در یک ماه ثبت شده است

مرکز حقوق بشر بحرین: ۱۶۶۸ مورد سرکوب شهروندان در یک ماه ثبت شده است
بیداری اسلامی > بحرین  - مرکز حقوق بشر بحرین در گزارش ماهانه خود از ۱۶۶۸ مورد نقض حقوق بشر توسط رژیم آل خلیفه در ماه مارس خبر داد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از المنار، مرکز حقوق بشر بحرین در گزارش ماهانه خود اعلام کرد که در ماه مارس گذشته، 1668 مورد نقض شدید حقوق بشر در این کشور را رصد کرده است.

در این گزارش آمده است: اوضاع حقوقی در بحرین در ماه مارس سال 2018 میلادی، به شدت بحرانی شد و طی این مدت 1668 مورد نقض شدید حقوق بشر از جمله بازداشت اجباری، حمله به منازل، محاکمه‌های غیرعادلانه، سرکوب اعتراضات صلح‌آمیز، ممانعت از برگزاری نماز جمعه، انتشار مطالب تنفرآمیز در رسانه‌ها، شکنجه، بدرفتاری، و نقض آزادی دین و عقاید رصد شده است.

مرکز حقوق بشر بحرین در این گزارش خود تاکید کرد که تعداد موارد نقض حقوق بشر در ماه مارس 563 مورد بیشتر از ماه فوریه است. 

این مرکز افزود: بحرین در ماه مارس گذشته شاهد 296 فعالیت اعتراضی بود و بدین ترتیب از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بحرینی‌ها 1153 فعالیت اعتراض‌آمیز برگزار کرده‌اند و این در حالی است که ممنوعیت برگزاری تجمع صلح‌آمیز در این کشور از 1277 روز گذشته تاکنون ادامه دارد.

این گزارش می‌افزاید: تعداد بازداشت‌های اجباری از ابتدای سال جاری میلادی به 315 مورد رسیده است و تعداد شهروندانی که از سال 2012 تابعیت آن‌ها سلب شده است به 579 نفر رسیده‌اند. همچنین از ابتدای سال جاری میلادی نظامیان رژیم آل خلیفه 358 بار به منازل و تاسیسات مسکونی حمله کرده‌اند.

مرکز حقوق بشر بحرین همچنین اعلام کرد به طور کلی طی ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس گذشته 3539 مورد نقض حقوق بشر در بحرین را رصد کرده است.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی (25 بهمن 1389) صحنۀ خیزش مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است و از آن زمان تاکنون شمار زیادی از شهروندان بحرینی به‌دست رژیم آل‌خلیفه به شهادت رسیده و یا به مجازات‌های سنگین محکوم شده‌اند.

کلید واژه: شیعیان بحرین - بحرین
کد مطلب: 64383
زمان انتشار: چهارشنبه 29 فروردین 1397 - 16:38:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین