به روز شده: 8 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 64429
زمان انتشار: شنبه 1 اردیبهشت 1397 - 15:31:32

ترور استاد دانشگاه فلسطینی به دست افراد ناشناس در مالزی

ترور استاد دانشگاه فلسطینی به دست افراد ناشناس در مالزی
حقوق بشر  > جهان  - دکتر فادی محمد البطش استاد دانشگاه فلسطینی صبح امروز شنبه به دست افراد ناشناس در کوالالامپور ـ پایتخت مالزی ـ به شهادت رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، تعدادی از افراد ناشناس دکتر محمد البطش را در حین عزیمت به مسجد برای اقامه نماز صبح هدف حمله قرار دادند که در پی این جنایت به شهادت رسید.

از سوی دیگر، روزنامه ستار چاپ مالزی به نقل از مازلان لازم فرمانده پلیس شهر داتوک سری نوشت که دو فرد موتور سوار ساعت 6 بامداد امروز 15 گلوله به سوی محمد البطش در حین عزیمت به مسجد برای اقامه نماز در منطقه جالان گومبک شلیک کردند که در پی این جنایت به شهادت رسید. وی خاطرنشان ساخت که پلیس مالزی شروع به تحقیق در مورد این حادثه کرده است.

 لازم به ذکر است که دکتر فادی البطش 35 سال داشت و حافظ کل قرآن مجید بود و در یکی  از دانشگاه های مالزی تدریس می کرد، وی از اهالی شهر جبالیا بود، او متاهل و صاحب 3 فرزند بود.

وی در دوران تحصیلش 18 پژوهش و تحقیق علمی را در مجله های علمی پژوهشی منتشر کرد و با ارائه پروژه ها و پژوهش های علمی در تعدادی از کنفرانس های بین المللی که در ژاپن، انگلیس، فنلاند، اسپانیا و عربستان برگزار شده بود، شرکت کرد، وی پس از اخذ مدرک دکترای "مهندسی برق" از دانشگاه مالایا مالزی و انجام تعدادی پژوهش عملی موفق به دریافت چندین جایزه علمی شد، دکتر فادی برنده جایزه بهترین پژوهشگر عرب از سوی خزانه‌ داری مالزی بود.

وی همچنین پیش نماز یکی از مساجد مالزی بود.تعداد افرادی که پژوهش های عملی این دکتر شهید را مطالعه کرده و از آنها استفاده کرده اند به 5500 تن می رسد.

وی جزء اولین کسانی بود که طرح تاسیس اتحادیه بین المللی مهندسان را ارائه کرد.در همین حال، داود شهاب سخنگوی جنبش جهاد اسلامی با اشاره به اینکه دکتر فادی از برجسته‌ ترین فعالان در حمایت از قضیه و ملت فلسطین بود و در نهادها و موسسات زیادی که از ملت فلسطین حمایت می‌کنند، عضویت داشت، سازمان جاسوسی برون مرزی رژیم صهیونیستی "موساد" را به ترور وی متهم کرد.خانواده دکتر البطش نیز عناصر موساد را به ترور فرزندشان متهم کرده و از مقامات مالزی خواستند برای شناسایی عاملان این جنایت دست به تحقیقات فوری بزنند تا آنان نتوانند پا به فرار بگذارند.

موساد تاکنون تعداد زیادی از فعالان و شخصیت های فلسطینی را ترور کرده است.

کد مطلب: 64429
زمان انتشار: شنبه 1 اردیبهشت 1397 - 15:31:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب