به روز شده: 9 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 64430
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 07:10:05

مهاجران افغانستانی در بازداشتگاهی در اندونزی شورش کردند

حقوق بشر  > جهان  - دهها نفر از مهاجران غیرقانونی افغانستانی در بازداشتگاه 'بالیکپاپان' اندونزی در اعتراض به وضعیت خود دست به شورش زده و اقدام به شکستن وسایل و درهای این بازداشتگاه کردند.

به گزارش ایرنا، جاکارتا پست روز یکشنبه نوشت: این مهاجران غیرقانونی از دولت محلی 'بالیکپاپان' خواستند تا وضعیت آنها مورد رسیدگی قرار گیرد.
پیشتر برخی رسانه های بین المللی به نقل از یکی از مسئولان سفارت افغانستان در اندونزی گزارش دادند: حدود پنج هزار نفر پناهجوی افغان در اندونزی به سر می برند که بیشترآنها به دلیل سرنوشت نامعلوم در وضعیت روانی نامطلوبی قرار دارند.
طبق این گزارش برخی از این مهاجران غیرقانونی بیش از 10 سال است که برای رفتن به استرالیا در اندونزی به سرمی برند.
'وینی فیرتا' رئیس پلیس شهر بالیکپاپان اندونزی دراین زمینه گزارش داد: این مهاجران غیرقانونی 20 دوربین مدار بسته ، درها و وسایل مختلف این بازداشتگاه را تخریب کردند.
طبق این گزارش با حضور180نفر از نیروهای پلیس و نظامی محلی اندونزی اکنون اوضاع دراین بازداشتگاه را تحت کنترل گرفته اند.
براین اساس، سازمان بین المللی مهاجرت ضمن میانجی گری میان معترضان افغانی و نیروهای پلیس اعلام کرد: مهاجران غیرقانونی افغانی خواستار آن شده اند که آنها را زندانی محسوب نکنند و از این رو درخواست خروج از بازداشتگاه را دارند.
این سازمان گزارش داد: مهاجران افعانی خواستار استقرار در مکان دیگری غیر از بازداشتگاه بالیکپاپان هستند.
طبق گزارش این سازمان بیشتر این مهاجران، افغانی هایی هستند که سال ها پیش از افغانستان خارج شده و برای به دست آوردن پناهندگی استرالیا در اندونزی به سرمی برند.
برخی از آنها تحت حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان قرار دارند، اما ازآنجا که اندونزی از امضاکنندگان کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل نیست ، این کشور آنها را مهاجران غیر قانونی می داند.
سال 2015 به تعدادی از این پناهندگان مجوز زندگی در خارج از بازداشتگاه بالیکپاپان داده شد، اما مردم محلی خواستار نگهداری آنها در بازداشتگاه این شهر شدند.
بالیکپاپان شهری در جزیرهٔ بورنئو در اندونزی است. و دومین شهر بزرگ استان کالیمانتان شرقی و 155 کیلومتری ساماریندا (مرکز کالیمانتان شرقی) قرار دارد.

کد مطلب: 64430
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 07:10:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب