به روز شده: 9 ساعت و 1 دقیقه قبل
کد مطلب: 64439
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 09:40:14

نشست‌های سطح بالای مجمع عمومی سازمان ملل برای تقویت صلح در جهان

نشست‌های سطح بالای مجمع عمومی سازمان ملل برای تقویت صلح در جهان
حقوق بشر  > جهان  - براساس اعلام رئیس مجمع عمومی سازمان ملل این مجمع قرار است طی روزهای آینده یک نشست مهم را به منظور بحث درمورد راه‌های تقویت صلح با محوریت پیشگیری از جنگ، میانجی‌گری، گفت‌وگو و مذاکره و دیپلماسی برگزار کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، میروسلاو لاچاک، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ما از طریق پیشگیری از جنگ، هم جان انسان‌ها را نجات می‌دهیم و هم جلوی هدر رفتن میلیاردها دلار پول را می‌گیریم.

او ادامه داد: لازم است که ما در موضوع پیشگیری از جنگ بیشتر از موضوع تبعات جنگ تمرکز کنیم. ما باید زمانی که صلح وجود دارد آن را تقویت کنیم نه آنکه بعد از از بین رفتن صلح وضعیت را مدیریت کنیم.

لاچاک ادامه داد: سازمان ملل به خاطر دستیابی به صلح تشکیل شده و اولین بند منشور سازمان ملل مربوط به نجات نسل‌ها از مصیبت جنگ است. در صورتی که صلح وجود نداشته باشد هیچ توسعه و هیچ حمایتی از حقوق بشر وجود نخواهد داشت.

براساس اعلام سازمان ملل قرار است در تاریخ‌های ۲۴ و ۲۵ آوریل در مقر سازمان ملل در نیویورک نشست‌های سطح بالای "ایجاد صلح و حفظ صلح" برگزار شده و رهبران کشورهای جهان، نهادهای وابسته به سازمان ملل و جامعه مدنی را گردهم آورند. این نشست به نوعی بزرگترین گردهمایی سران کشورها و دولت‌ها و وزرا در مقر سازمان ملل از زمان برگزاری دور قبل نشست‌های مجمع عمومی در سپتامبر ۲۰۱۷ محسوب می‌شود.

در سال ۲۰۱۶ دو قطعنامه یکی در مجمع عمومی و دیگری در شورای امنیت درمورد بررسی معماری ایجاد صلح در سازمان ملل تصویب شد و قرار است این نشست نیز هم راستا با آنها برگزار شود.

این قطعنامه‌ها مجددا تعهد سازمان ملل به مساله پیشگیری از جنگ را طبق آنچه که در منشور این سازمان ذکر شده مورد تاکید قرار می‌دهد.

همچنین آمنه یاسین، یک مشاور رئیس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: انتظار می‌رود که این نشست دو سند مهم را ارائه دهد شامل سند خلاصه مباحث و همچنین یک قطعنامه به هدف بررسی اجرای قطعنامه‌های ۲۰۱۶ و توصیه کردن راه‌های بهبود تلاش‌های حامی صلح در سازمان ملل‌.

کلید واژه: سازمان ملل
کد مطلب: 64439
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 09:40:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب