به روز شده: 9 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 64447
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 10:41:56

پلیس ریاض درباره حادثه تیراندازی نزدیکی کاخ سلطنتی توضیح داد

حقوق بشر  > جهان  - 
به دنبال انتشار اخباری درباره تیراندازی در نزدیکی کاخ پادشاهی عربستان، خبرگزاری رسمی سعودی‌ها (واس) به عنوان اولین رسانه رسمی ریاض گزارشی در این باره منتشر کرد.

 

به گزارش ایسنا، در این گزارش آمده است، سخنگوی رسمی پلیس ریاض اعلام کرد، پلیس ساعت ۱۹:۵۰ روز شنبه به وقت محلی به پرواز درآمدن یک هواپیمای کوچک بی‌سیم تفریحی را در محله الخزامی ریاض رصد کرده است. محل برخاستن این پهپاد مشخص نیست.

وی ادامه داد: یک هواپیمای بدون سرنشین تفریحی بدون مجوز در این منطقه در حال پرواز بوده و نیروهای امنیتی مطابق با دستوراتی که گرفته‌اند، در این زمینه اقدام کرده‌اند.

براساس گزارش خبرگزاری عربستان، مقام‌های سعودی در حال انجام بررسی‌های لازم درباره وضعیت به وجود آمده هستند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از یک مقام سعودی گزارش داد، نیروهای امنیتی به سمت این پهپاد تفریحی در نزدیکی کاخ سلطنتی در محله الخزامی در ریاض تیراندازی کردند.

این مقام سعودی افزود، ملک سلمان پادشاه عربستان در زمان ساقط کردن این پهپاد در کاخ حضور نداشت.

شبکه‌های اجتماعی تصاویر ویدیویی را منتشر کردند که مربوط به صدای تیراندازی در داخل یکی از کاخ‌های سلطنتی در محله الخزامی بوده، در این راستا غانم الدوسری، فعال عربستانی در زمینه حقوق بشر گفت: مسؤولین مربوطه اقدام به انتقال پادشاه عربستان به یک پایگاه نظامی کردند تا تحت مراقبت باشد.

در این راستا اخبار ضد و نقیضی منتشر شده که از جمله آن ادعای خبرگزاری آسوشیتدپرس درباره کشته شدن شش تن در ریاض است. این خبرگزاری مدعی شد، اخباری درباره کشته شدن شش تن در ریاض منتشر شده که دو تن آمریکایی، دو تن انگلیسی، یک تن استرالیایی و یک تن عربستانی بوده‌اند.

روزنامه عبری زبان معاریو نیز ادعا کرد، درگیری‌هایی در داخل یکی از کاخ‌های سلطنتی در ریاض رخ داده و به نظر می‌رسد درگیری بین شاهزادگان سعودی باشد.

 

 

کد مطلب: 64447
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 10:41:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب