به روز شده: 8 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 64449
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 11:20:14

آل خلیفه 24 شهروند بحرینی را سلب تابعیت کرد

 آل خلیفه 24 شهروند بحرینی را سلب تابعیت کرد
حقوق بشر  > جهان  - 'مرکز حقوق بشر بحرین' با اشاره به اینکه در ماه گذشته، 1668 مورد نقض حقوق بشر در این کشور رخ داده که در مقایسه با ماه قبل از آن یک سوم افزایش داشته، از سلب تابعیت 24 شهروند بحرینی و صدور حکم زندان به بهانه تشکیل گروه تروریستی برای آنها خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه 'الشرق' چاپ قطر، مرکز حقوق بشر بحرین در گزارش ماهیانه خود متذکر شد که در ماه گذشته میلادی 115 مورد بازداشت ظالمانه از جمله بازداشت 31 کودک و 42 مورد مخفی کردن اجباری افراد همچنین 489 مقاله علیه مدافعان حقوق بشر و فعالان سیاسی توسط رژیم آل خلیفه منتشر شده است.

این مرکز در این گزارش با اشاره به افزایش 563 موردی نقض حقوق بشر در ماه گذشته میلادی در مقایسه با ماه قبل آن، به یورش نیروهای امنیتی بحرین به خانه ها و سرکوب اعتراض های مسالمت آمیز و منع رفت و آمد اشاره کرد. 

دادگاه جنایی بحرین پنجشنبه گذشته ده تن را به حبس ابد، ده تن دیگر را به ده سال زندان، سه تن را به 5 سال زندان و یک شهروند دیگر بحرینی را به 3 سال زندان علاوه بر سلب تابعیت همه آنها به بهانه تشکیل گروه تروریستی ، گذراندن دوره های آموزشی نظامی تلاش برای قتل یک نیروی پلیس، متهم کرد.مقامات بحرینی چهارشنبه گذشته نیز پرونده 7 شهروند دستگیر شده به بهانه انفجار لوله نفتی بحرین - عربستان را به دادگاه جنایی ارجاع دادند.

این در حالی است که 'سازمان صلح دمکراتیک و حقوق بشر' اخیرا اعلام کرد که اوضاع زندان های بحرین روز به روز بدتر می شود و شمار زنان زندانی در بحرین به 330 تن از ابتدای انقلاب این کشور در سال 2011 افزایش یافته است.بحرین از سال 2011 تاکنون از بحران نارضایتی های عمومی ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم آل خلیفه رنج می برد.

این رژیم با کمک نیروهای نظامی اعزامی از عربستان و امارات تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان بحرینی را سرکوب کرده است . 

کلید واژه: بحرین - تابعیت
کد مطلب: 64449
زمان انتشار: یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 - 11:20:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب