به روز شده: 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 64616
زمان انتشار: یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 - 14:28:18
مجله فارن پالیسی:

"صالح الصماد" با پهپاد اماراتی کشته شده است

بیداری اسلامی > یمن  - مجله آمریکایی "فارن پالیسی" در گزارشی از کشته شدن "صالح الصماد" توسط پهپاد امارات خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مجله فارن پالیسی آمریکا در گزارشی با عنوان "چگونه پهپادهای امارات ساخت چین جنگ را در یمن تغییر می‌دهند" نوشت: "صالح الصماد" رئیس شورای عالی سیاسی انصارالله یمن توسط پهپاد امارات و با صدور دستوراتی از داخل اتاق عملیات در ابوظبی کشته شد.

این مجله به فیلم ویدئویی منتشره اشاره کرد که تصویری از یک پهپاد را نشان می‌دهد در حالی که دو خودرو که در شرق شهر الحدیده واقع در غرب یمن در حال حرکت هستند را تعقیب می‌کند. هدف پهپاد خودروی "تویوتا لندکروز" آبی رنگ است که شانه به شانه آن رفته و چند ثانیه بعد موشک " بلو آرو ۷" ساخت چین آن را بمباران می‌کند و نجات یافتگان شروع به خارج شدن از خودرو می‌کنند.

فارن پالیسی نوشت، یک شخص در اتاق عملیات در امارات راس ساعت ۱۴ و دو دقیقه ظهر به حاضران دستور داد هدف را مشخص کنند و گفت: هدف را مشخص کنید، آنها را بکشید، این افراد را بکشید.

به نوشته این مجله آمریکایی، شهادت الصماد هرگونه احتمال دستیابی به صلح در یمن را دور می‌کند، زیرا وی از داعیان آشتی در میان انصارالله بود و به نظر می‌رسد به راه حل جنگ داخلی دست یافته بود و قرار بود با مارتین گریفیتس، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن روز شنبه دیدار کند.

بر اساس گزارش مجله، این حمله نشان دهنده افزایش قدرت نظامی امارات متحده عربی در یمن است، از ۲۰۱۶ امارات با تقویت توانایی‌های نظامی خود از طریق قراردادهای تسلیحاتی با چین تلاش می‌کند شریک اصلی غرب در مبارزه با تروریسم در منطقه باشد.

فارن پالیسی به نقل از فارع المسلمی، مؤسسه سلطنتی روابط بین‌الملل (چاتم هاوس) نوشت، اماراتی‌ها تمامی تلاش خود را می‌کنند تا به لحاظ سیاسی و نظامی طرف یا شریک اصلی جدید در منطقه باشند زیرا آنها دوست ندارند در حاشیه قرار بگیرند به همین دلیل آنها جنگ یمن را یکی از جنگ‌هایی می‌دانند که می‌توان در آن عملکرد و پتانسیل خود را بهبود بخشید.

در این گزارش آمده است، ابوظبی با کشتن الصماد به دنبال ادامه دادن به درگیری مسلحانه است تا جایی که سلاح جدیدی که از چین خریده را در یمن آزمایش می‌کند.

این مجله آمریکایی با این اظهارات گزارش خود را به پایان می‌رساند که یکی از افسران اطلاعاتی ناتو گفت،‌ امارات برای توسعه نفوذ نظامی خود سرمایه هنگفتی صرف کرده و واشنگتن به ابوظبی و ریاض اجازه داده برای توسعه‌طلبی چک سفید بکشند.

هزاران تن از حامیان انصارالله صبح روز شنبه پیکر الصماد و شش تن از همراهانش را تشییع کردند که در حمله ائتلاف عربی کشته شدند.

کد مطلب: 64616
زمان انتشار: یکشنبه 9 اردیبهشت 1397 - 14:28:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

یادداشت
۴۰ سال پیروزی
۴۰ سال پیروزی
سیدعبداله متولیان
نمایش اقتدار یمنی‌ها
نمایش اقتدار یمنی‌ها
سید هادی سیدافقهی
یمن، مرگ خاموش یک ملت
یمن، مرگ خاموش یک ملت
محسن پاک آئین