به روز شده: 4 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 64816
زمان انتشار: چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 - 10:15:36

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: برجام مطلوب ملت ما نبود

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح: برجام مطلوب ملت ما نبود
حقوق بشر  > ایران  - رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: بار دیگر تجربه کردیم که اگر بخواهیم سربلند و پایدار باشیم باید دستمان به زانوی خودمان باشد و به برجام و امثال برجام تکیه نکنیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از میزان، سرلشکر محمد باقری امروز طی سخنانی در نخستین همایش ملی مهارت‌آموزی سربازان نیرو‌های مسلح، اظهار کرد: ما با نظامی مواجهیم که حتی در برجام که ملت ایران با کرامت و بزرگواری خود آن را پذیرفت زیرامضای خود می‌زند و آن را باطل می‌کند.

وی با بیان اینکه برجام مطلوب ملت ما نبود، گفت: برجام چیزی نبود که ما بپذیریم، اما برای اتمام حجت با بزرگواری آن را پذیرفتیم و دیدیم که آمریکای مستکبر حتی بر امضای خود نیز پایدار نماند تا همه جهانیان بفهمند حق کجاست و باطل کجاست.

سرلشکر باقری تأکید کرد: بار دیگر تجربه کردیم که اگر بخواهیم سربلند و پایدار باشیم باید دستمان به زانوی خودمان باشد و به برجام و امثال برجام تکیه نکنیم.

رئیس ستاد کل نیروی مسلح تصریح کرد: سرزمین و ملت ایران آن قدر توانایی‌های استفاده نشده دارد که بتواند به‌عنوان یک قدرت مطرح منطقه‌ای و در آینده به‌عنوان یک قدرت جهانی قد علم کند و این منوط به تغییر نگاه به داخل است.

سرلشگر باقری ادامه داد: وزیر دفاع آمریکا در طول یکسال و اندی اخیر که رئیس جمهور جدید در این کشور بر سر کار آمده، اذعان می‌کند که بار‌ها بر این فشار آورده که برای تهاجم به ایران آماده شود و این ارتش آمریکا بوده که آن فرد بی خرد را آگاه کرده که تهاجم به ایران به این سادگی‌ها نیست و هزینه‌ها و تلفات بی نهایتی برای آمریکا دارد و دستاوردی نخواهد داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح بیان داشت: در سه ماه گذشته یک فرد جوان بی خرد حاکم شده در عربستان سعودی به همراه آمریکایی‌ها هر کدام به گردن دیگری می‌اندازند که تو به ایران حمله کن ما حمایتت می‌کنیم و اجازه پاسخ به این را هم نمی‌دهیم، اما مرتبا هر دو پا پس می‌کشند.

وی در ادامه با بیان اینکه سرمایه انسانی از مهمترین ابعاد قدرت ملی کشور ما محسوب می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: توجه به سرمایه انسانی و جایگاه والای آن در مبانی دین مبین اسلام و رهنمود‌ها و تدابیر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان یک موضوع ویژه آمده است؛ البته سایر ابعاد قدرت ملی نیز در کنار نیروی انسانی جایگاه خود را دارند.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه برخی از ابعاد قدرت در حوزه تجهیزاتی هستند، گفت: کیفیت و انگیزه نیروی انسانی در بهره‌برداری و بکارگیری تجهیزات و سامانه‌ها نیز موثر است. ما در نیرو‌های مسلح سرمایه انسانی را به عنوان یک سرمایه اصلی برای اجرای ماموریت اصلی نیرو‌های مسلح در جهت ایجاد امنیت و دفاع از کشور مورد توجه قرار می‌دهیم.

سرلشکر باقری ادامه داد: خدا را شاکریم که با وقوع انقلاب اسلامی و روحی که توسط امام در این ملت دمیده شد، به لطف خدا این ملت بزرگ در تمامی مراحل در چهل سال گذشته در ابعاد دفاعی و امنیتی کاملاً سرافرازانه مسیر خود را به سمت آرمان‌ها در حال طی کردن است.

وی خاطرنشان کرد: کشوری که در سه قرن گذشته دائماً در منازعات شکست خورده و سرزمین خود را از دست داده است، در دوران جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس توانست در برابر ارتش تا بن دندان مسلح رژیم بعثی و ۳۵ کشور حامیش ایستادگی کند؛ ملت ما سرافراز و پیروزمندانه از دفاع مقدس بیرون آمد و پس از آن هم که حوادث متعدد برای این ملت ایجاد کردند، نیرو‌های مسلح توانستند با پشتوانه ملت هوشمند از آن حوادث پیروزمندانه عبور کنند.

سرلشکر باقری گفت: نیرو‌های مسلح امروز در ابعادی به حاکمیت و دولت برای اداره عمومی کشور کمک می‌کنند و سرمایه انسانی نیرو‌های مسلح مورد کم‌توجهی و غفلت قرار نمی‌گیرد. همچنین ماموریت اصلی نیرو‌های مسلح یعنی دفاع از کشور هم در حال انجام است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ابعاد اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بار‌ها بدان اشاره کرده‌اند، نه تنها در شعار که در عمل هم باید مورد عنایت مسئولان قرار گیرد. در این رابطه نگاه به درون و توجه به تولیدات داخلی و توسعه صادرات مورد توجه است.

رئیس کل ستاد نیرو‌های مسلح با اشاره به فعالیت‌های قرارگاه مهارت|‌فزایی سربازان گفت: این قرارگاه در سال گذشته فعالیت چشمگیری را آغاز کرد و تمام فعالیت‌هایی که تنها ظرف مدت ۹ ماه انجام داد حاصل کار جهادی این قرارگاه بود که امسال نیز توسعه می‌یابد.

سرلشکر باقری در پایان خاطرنشان کرد:: فرهنگ غلطی در حوزه کسب و کار در کشور ما وجود دارد و باید فرهنگ کار و تلاش جایگزین آن شود و چه جایی بهتر از سربازی برای انتقال این فرهنگ وجود دارد.

 

 

کد مطلب: 64816
زمان انتشار: چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 - 10:15:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد