به روز شده: 9 ساعت و 18 دقیقه قبل
کد مطلب: 64966
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:55:19

بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره فلسطین

بیانیه نمایندگی ایران در سازمان ملل درباره فلسطین
حقوق بشر  > جهان  - دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل اعلام کرد: تظاهرکنندگان فلسطینی این حق را دارند که به زندانی بودن در بزرگترین زندان جهان اعتراض کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با صدور بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: حمایت بی قید و شرط آمریکا از رژیم کودک کش اسرائیل نشان داد کاخ سفید شریک اصلی جنایات صهیونیست هاست.
در این بیانیه آمده است:‎ در حالی که جهان در سوگ قتل عام هزاران فلسطینی از جمله زنان و کودکان بی گناه در اعتراضاتی مسالمت آمیز اشک می‌ریزد و شورای امنیت سازمان ملل متحد هم جلسه اضطراری برای رسیدگی به این جنایات دهشتناک تشکیل داده است، نماینده دائم آمریکا بار دیگر تصمیم گرفت با فرافکنی درباره ایران به جنایت دهشتناک رژیم اسرائیل اشاره‌ای نکند.
نماینده دائم آمریکا با تکرار اتهامات بی اساس و نخ نما علیه جمهوری اسلامی ایران سعی کرد توجه جامعه جهانی را برای پایان فوری قتل عام وحشیانه در غزه منحرف کند.
در بیانیه مطبوعاتی دفتر نمایندگی کشورمان در سازمان ملل آمده است: نماینده آمریکا در سازمان ملل بار دیگر در شرایطی بر سیاست حمایت بی قید و شرط آمریکا از اقدامات غیرقانونی و تجاوزکارانه رژیم اسرائیل تاکید کرد که این رفتار‌ها به مهمترین عامل ناامنی و بی ثباتی در منطقه تبدیل شده است.
‎روز گذشته، آمریکا و رژیم اسرائیل نقض صریح حقوق بین الملل و تعداد زیادی از قطعنامه‌های سازمان ملل را بطور مشترک جشن گرفتند. این موضوع بار دیگر نشان داد که آمریکا شریک اصلی جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین در هفتاد سال گذشته و از جمله خونریزی‌های جاری در غزه بوده است و اظهارات امروز نماینده آمریکا نمی‌تواند این واقعیت را پنهان کند.
در این بیانیه تاکید شده است ‎جمهوری اسلامی ایران بار دیگر از همه کشور‌های جهان می‌خواهد تا برای توقف فوری قتل عام تظاهرکنندگان بی گناه فلسطینی به رژیم اسرائیل فشار بیاورند، تظاهرکنندگانی که این حق را دارند که به زندانی بودن در بزرگترین زندان جهان اعتراض کنند.

 

کد مطلب: 64966
زمان انتشار: چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 - 07:55:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب